Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku I vy můžete být na důchod finančně zajištěni. Jak to ale udělat? od Spořit na důchod? - Se zájmem si občas přečtu hraběcí rady, jak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 6. 2019 6:44

  Spořit na důchod? (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Se zájmem si občas přečtu hraběcí rady, jak se vyhnout nedostatku či nouzi v důchodu. Jak je výhodné spořit a spořit a spořit, už se většinou pomlčí, že úspory nám výrazně znehodnotí inflace či případné jiné zásahy. Všichni tito "rádci" přehlížejí skutečnost, že podstatné části pracujících je v produktivním věku nezbytná každá koruna, aby uspokojila základní životní potřeby své, své rodiny a nedej bůh, pokud si vzali hypotéku. Může-li někdo v dnešní situaci spořit, pak je to část důchodců, jejichž zdravotní stav dovoluje dále pracovat, děti mají odrostlé a hypotéku splacenou. To platí pouze tehdy, pokud nepodporují své odrostlé děti, aby mohly přijatelně žít a dát potřebné i dalšímu pokolení.

 • 7. 6. 2019 7:13

  Jan Paroubek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Protože inflace znehodnocuje úspory, je tedy moudřejší vůbec nešetřit a vše utratit? Nebo je vhodnější hledat řešení, která nejlépe našetřené peníze zhodnotí, aby na ně inflace (zdražován zboží a služeb) měla minimální dopad? Jak jsem psal v komentáři výše, pokud někomu penzijní spoření přijde prodělečné, co teprve spořicí účty, které jsou bez státní podpory a není na ně možné získat bonus od zaměstnavatele nad rámec mzdy.

  Nemyslím si, že zmiňovaní „rádci“ zapomínají na to, že jsou i lidé, kteří spíše řeší, jak vůbec něco ušetřit, jak si zajistit alespoň finanční rezervu, než aby se zabývali stavebním spořením apod. Ale jsou i lidé, kteří mají volné peníze a rádi by je zhodnocovali i jinak, než jejich ponecháním na spořicím účtu. Nebo jsou taky lidé, kteří mají dostatek peněz, že mohou investovat. Ani na jednu skupinu by nemělo být zapomínáno. Jen si každý musí najít článek nebo jiné zdroje informací, které pasují na jeho vlastní finanční situaci.

 • 10. 6. 2019 17:32

  katka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jen málokomu se podaří zázračně zbohatnout z mála!!! pokud chcete být na stáří slušně zajištění, tak si na to holt musíte našetřit, jinak to nejde!!! a nejlepší - pokud na to samozřejmě máte (ale i nižší volné částky se dají vhodně rozložit) - je kombinovat více způsobů zhodnocení volných finanč. prostředků = spoření (penzijko a stavebko zhodnocené o stát. podporu, menší částka = cca 2-3 měsíční platy na případný nenadálý výdaj v domácnosti = pokaženou pračku, lednici apod.) + investování (fondy, dluhopisy, rozumné akcie - dá se pravidelně investovat už od 300,- měsíčně). Čím dřív člověk začne tím lépe!! nikdo vám nic zadarmo nedá!!!
  Být výdělečný, a přitom nastavovat ruku a brát si od rodičů (byť seniorů, kt. si možná vystačí s málem, ale díky čemu???? že šetří kvůli dětem a vnoučkům a skoro nejí, nesvítí a nezapnou rok TV!!! aby je mohli finanč. podpořit) je STRAŠNÉ, UBOHÉ A KAŽDÝ, KDO TOTO DĚLÁ, BY SE MĚL STYDĚT!!! pokud vyděláváte a nejste schopní uživit sebe a rodinu, TAK JE PROBLÉM A CHYBA V PRVÉ ŘADĚ VE VÁS!!!! (tedy pokud si vyloženě nenesete nějakou blbou karmu po svých předcích, za kt. musíte "splatit jejich dluhy" = což není myšleno doslovně, ale v přeneseném významu!!). ZMĚŇTE PRÁCI, NAJDĚTE SI BRIGÁDU, DÁLKOVĚ SI DOPLŇTE VZDĚLÁNÍ, ABYSTE MĚLI ŠANCI NA LEPŠÍ PRÁCI!!!! ZAMYSLETE SE NAD SVÝMI VÝDAJI!!!! prostě neseďte na zadku, nenatahujte ruku, nebrečte, nestěžujte si a NĚCO S TÍM UDĚLEJTE = ZMĚŇTE SVÉ MYŠLENÍ, ZMĚŇTE SVŮJ ŽIVOT, POSTAREJTE SE, SAMO VÁM NIC Z NEBE NESPADNE, ČÍM DŘÍV S TÍM ZAČNETE, TÍM LÉPE!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).