Hlavní navigace

Názor k článku I vy můžete být na důchod finančně zajištěni. Jak to ale udělat? od Jan Paroubek - Penzijní spoření není o zhodnocení úspor v jednom...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2019 16:12

    Jan Paroubek (neregistrovaný) 194.228.18.---

    Penzijní spoření není o zhodnocení úspor v jednom roce, ale o zhodnocení našetřených peněz v dlouhodobém horizontu čítající desítky let. Je přirozené, že se nějaký rok či roky nebude penzijním společnostem dařit a jiné roky budou úspěšné.

    Penzijní spoření je potřeba srovnávat s produkty obdobné úrovně a rovnocenné dostupnosti pro střadatele. Tedy se spořicími účty, stavebním spořením, případně s termínovanými vklady. I když mohou mít spořicí účty úrok o něco vyšší než penzijní spoření, stále platí, že jsou bez státní podpory a zaměstnavatel vám na spořicí účet nedá žádný příspěvek nad rámec vaší mzdy.

    Co se týká opakovaného argumentování inflací v jiných komentářích, spořicí účty v tomto ohledu bývají pro střadatele rovněž prodělečné. Pokud někdo skutečně chce dosahovat zajímavých zisků, možnosti tu samozřejmě jsou, ale to už se budeme „bavit“ o investování, které není pro každého dostupné nebo zajímavé. Ať už z hlediska dostatečného finančního kapitálu, který si může investor dovolit uvolnit, znalostí a zkušeností, nebo z přijetí rizik, která jsou neodmyslitelnou součástí investování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).