Hlavní navigace

Finanční konference 2021 se zaměří na digitalizaci finančního sektoru a řízení v krizi

21. 4. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Internet Info s. r. o.
Hlavním tématem letošního ročníku je digitalizace finančního sektoru, a to jak samotných finančních procesů a jejich řízení, tak i bankovnictví nebo plateb v e-commerce.

Digitalizace a automatizace služeb a firemních procesů, big data, digitální inovace, monetizace dat, otevřené bankovnictví – to vše hýbe světem finančních služeb. Další ročník Finanční konference nabídne dále témata jako finanční řízení v krizi, digitální transformace bank či rozvoj moderních platebních systémů a FINTECH řešení v e-commerce. Konferenci pořádá Měšec.cz již poosmé, koná se 10. června 2021 a letos poprvé proběhne online.

S celou ekonomikou významně otřásla koronavirová pandemie. Podíváme se proto na to, jak v krizi řídit podnikové finance.

10 lekcí z krize pro finanční řízení představí Pavlína VančurováCaflou Akademie. Jelikož krize (a nemusí to být jen ta covidová) tu s námi ještě nějakou dobu bude, je dobré umět na základě strategické datové analýzy odhadnout její vývoj a zákonitosti. Tím nás ve své přednášce Epidemiologie pro finanční analytiky provede Tomáš RosaRaiffeisenbank.

Koronavirová pandemie rovněž významně změnila nákupní chování zákazníků a urychlila růst e-commerce. S tím jde ruku v ruce i rozvoj moderních finančních služeb a větší propojení e-shopů a fintechových služeb. Nejnovější data o českém trhu v prezentaci Nové příležitosti v rozvoji finančních služeb v e-commerce představí Adam KolesaMall Pay.

Na něj se svou přednáškou naváže Jan Laštůvka z fintechu Lemonero, který se zaměří na přístup malých a středních firem k financím a růstovému kapitálu. Řešení mají přinést big data a umělá inteligence, díky čemuž bude možné inovovat tento klíčový segment globální ekonomiky.

Na roli FinTechu, který mění podobu tradičního bankovnictví a plateb, a na rozvoj otevřeného bankovnictví se v prezentaci zaměří Ondřej MikulčíkAsociace CTIT. Jejich strategický dokument FinTech roadmap nás nechá nahlédnout do budoucnosti a upozorní na změny, které finanční trh čekají.

S digitálními inovacemi nezůstávají pozadu ani samotné banky. Michaela LhotkováČSOB představí virtuální asistentku Kate, první službu tohoto typu na českém bankovním trhu. Kate se v ČSOB stává součástí mobilního bankovnictví, je ovládána hlasem v češtině a má ambice nabídnout klientům relevantní řešení v různých situacích.

V digitální ekonomice se nejdůležitější měnou stávají data. Jak monetizovat zákaznickou bázi, to bude tématem přednášky Michala Matějičného, CFO virtuálního operátora Tesco Mobile. Provede nás celou cestou od samotného produktu přes správné nastavení IT a reportingových systémů až po práci s konkrétními daty, potažmo zákazníky.

Připojte se 10. června 2021 na Finanční konferenci a rozšiřte své obzory o nejnovější trendy ve světě financí. I na online konferenci budete mít možnost všem řečníkům klást dotazy, na které vás zajímají odpovědi, a navíc získáte k dispozici videozáznam celé akce. Ke všemu, co vás zaujme, se tak budete moci kdykoliv vrátit. Zaregistrovat se můžete na stránkách TUESDAY.cz. Těšíme se na vás.

FIN21

Všem návštěvníkům konference navíc nabízí náš mediální partner Bankovnictví.cz půlroční předplatné elektronické verze časopisu zdarma.

Dalšími mediálními partnery jsou CardMag a Sdružení pro bankovní karty. Akci organizují odborný server Měšec.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info.

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).