Hlavní navigace

Euro za 5 Kč

27. 5. 2002
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Položím vám jednu otázku. Chtěli byste euro za 5 Kč? Nevěříte? Ne, nedělám si z vás blázny. Docela výhodný kurz, že? Tak vám tedy povím, jak jsem sehnal euro za pětikorunu.

Před nedávnem jsem navštívil Německo a jak už to tak bývá, tak i místní supermarket. Jelikož jsem u sebe neměl evropské drobné na vozík, rozhodl jsem se vyzkoušet ty naše. Jejich nákupní vozíky vypadají úplně stejně jako naše. Zvláště podniká-li německý obchodní řetězec i u nás, jsou k nerozeznání. Vyzkoušel jsem českou pětikorunu. Pasuje a jdeme nakupovat.

Vracím se z obchodu a zajíždím pod stříšku s nákupními vozíky. Najednou po mně někdo volá. Nějaký Němec. Dává mi jedno euro a chce můj vozík. Automaticky jej mu bez rozmyšlení dávám, aniž by mě v tu chvíli napadlo, že je v něm naše tvrdá česká pětikoruna. To mi dochází až po chvíli.

A tak jsem se rozhodl navštívit ještě několik obchodů. Získám trochu potřebných valut a Němcům to nijak neuškodí. Mají stejně peněz dost. Napálil jsem celkem sedm německých zákazníků. Ale až na jednoho. Poslední člověk, kterému jsem předával vozík, byl nějaký důchodce s holí.

Po chvíli vidím mého známého východoněmeckého důchodce. Utíká ze supermarketu a rovnou ke mně. Celý kšeft praskl. Hrozí vysoce vztyčenou holí a říká jen: „Mein euro, mein euro.“ Asi ho chce zpátky. Raději mu jej vracím. Ale něco za něco. „Nejdřív pětikorunu, a pak euro, dědo.“ Proto německy křičím: „Moje koruna, moje koruna.“

Tento kšeft (nebo snad raději podvod) jsem už raději nezkoušel. Ani vám ho nedoporučuji, ale kdybyste přesto zatoužili po vysoce výhodném směnném kurzu, tak mám pro vás několik základních rad. Vezměte si dostatek pětikorun a dobré boty, protože ty se budou určitě hodit. Jakmile vyměníte pětikorunu za euro, vemte nohy na ramena a rychle upalujte z nejbližšího okolí supermarketu, protože až postižený uvidí, co mu vypadlo z nákupního vozíku, tak se po vás nejspíš začne shánět. Může to být nejen důchodce, ale třeba i dobrý běžec.

Redakce

Tabulka č. 361
Záměrem redakce při publikování tohoto článku nebylo v žádném případě poskytnutí návodu k trestné činnosti na území Evropské unie ani její oslava. Přesto dle ohlasů čtenářů k tomuto dojmu došlo, proto udělujeme redakci Měšce zlámanou grešli.

Anketa

Jaký myslíte, že bude kurs eura vůči české koruně 27. května 2003?

9 %
11 %
28 %
18 %
7 %
8 %
7 %
12 %
Odpovědělo 604 čtenářů.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).