Hlavní navigace

Názor k článku Důchody 2019: Všichni dostanou výrazně přidáno, rychleji porostou nižší penze od dada - Přidáno bude, to je fakt. Přidáno bude důchodcům,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 5. 10. 2018 14:45

    dada (neregistrovaný) ---.mx-net.cz

    Přidáno bude, to je fakt. Přidáno bude důchodcům, ale i v ostatních sférách. Jaký rozdíl je mezi pracujícím občanem a důchodcem? Oba platí nájem (mnohdy srovnatelný), žaludek by měli mít snad stejný, tak proč by měl mít důchodce, který platí srovnatelné náklady na bydlení, nižší příjem než běžný pracující občan? Dalo by se říct, že obě skupiny budou mít přibližně stejné základní měsíční výdaje. To co jedna vynaloží na oblečení, druhá na léky. Proč by důchodce měl jen přežívat, protože mu na kulturu, sport a ozdravné pobyty již nic z důchodu nezbude?
    Proč se hlásá: "Důchodci dostanou 1000 Kč přidáno.." Na to přeci nedosáhnou všichni, takže je to maximum. Na druhou stranu se hlásá, že státní zaměstnanec dostane průměrně 800 Kč. Blbost! Minimální zvýšení platů ve státní právě možná bude 800 Kč, ale protože existují platové tabulky, tak je zřejmé, že většina platů se zvýší o poměrně větší částku, a to o 1600 Kč - 3000 Kč. To mluvím o platech běžných zaměstnanců. Tak proč pořád ti důchodci, ti jsou chudáci na posledním schůdku našeho příjmového schodiště. Uvědomíme si to my konečně, protože ti nahoře, ti to dobře vědí?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).