Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Důchody 2019: Všichni dostanou výrazně přidáno, rychleji porostou nižší penze od Kozlík z Roháčku - Mám do důchodu necelých šest let, takže bych...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 10. 2018 17:15

  Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

  Mám do důchodu necelých šest let, takže bych mohl steskům zde přispívajících důchodců rozumět. Ale nerozumím. České starobní důchody jsou velmi rovnostářské z pohledu rozdílu mezi průměrným důchodem a mediánem, lidé platící důchodové pojištění z průměrné a vyšší mzdy dostávají starobní důchod mnohem nižší než by odpovídalo jejich příspěvkům. A ti co platili pojištění z podprůměrné mzdy dostanou na důchod vyplaceno mnohem víc než na něj sami platili.
  Taková úroveň solidarity snad nikde jinde není.
  Někteří si myslí, že rovný důchod je dobrý nápad. Především proto, že jejich důchod je nižší než ten rovný. A zároveň jsou to často lidé, kteří se do placení důchodového pojištění z různých důvodů nehrnuli.
  Těm co si tady stěžují, vzkazuju: "Co jste kurva dělali těch 45 let aby jste se měli na stará kolena dobře?"
  Znám mnoho důchodců. Ti co pro to něco dělali, a dodnes i dělají, si nestěžují.

 • 12. 10. 2018 20:09

  Novák (neregistrovaný) 78.157.157.---

  Jen jste se přidal na jednu stranu. Jedněm jde o přežití a druhým o závist a pofidérní spravedlnost.. Evidentně patříte do druhé skupiny. Ať p. premiér udělá cokoliv, vždy to bude někomu solí v očích, tak se rozhodl přidat více peněz všem a za to mu dík. Jen tak dál i v roce 2020. Nebo by si to někteří důchodci snad nepřáli, znovu dostat cca o 400 Kč více a znovu nad zákonný rámec?

 • 14. 10. 2018 1:37

  Vlčice888 (neregistrovaný) 176.102.144.---

  Kozlíku z Roháčku

  no budete zírat, až půjdete za těch 6 let do důchodu, pokud ovšem půjdete za šest let!!!

  Naše vláda si nechá 2x za 10 let statistiky spočítat, kolika let se lidé dožívají a jak dlouho tráví svůj život v důchodu. Vždy v letopočtu, který končí 4 nebo 9 !!!! Takže v roce 2019 si opět nechají statistiky spočítat, kolik je věk dožití a kolik let stráví lidé v důchodu. Pokud bude věk dožití i věk strávený v důchodu stoupat, bude stoupat i věk odchodu do důchodu, takže v roce 2019 to mohou přehodnotit a odchod do důchodu bude třeba v 70 letech!!!

  Jinak, jestli to nevíte, důchod nyní dosahuje 30% čisté mzdy!!! Takže jestli máte nyní příjem 30 000 Kč čistého měsíčně, budete mít důchod cca 10 000 Kč. Když zaplatíte nutné výdaje - bydlení, potraviny, nezbytné léky, obuv a ošacení - nic vám nezbude! Třeba vám to ani nebude stačit - na zubaře, na nové brýle atd. Budete zírat, kolik vám spočítají, ať už jste 45 let třeba dřel jako soumar!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).