Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Důchody 2019: Všichni dostanou výrazně přidáno, rychleji porostou nižší penze od dada - Přidáno bude, to je fakt. Přidáno bude důchodcům,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 10. 2018 14:45

  dada (neregistrovaný) ---.mx-net.cz

  Přidáno bude, to je fakt. Přidáno bude důchodcům, ale i v ostatních sférách. Jaký rozdíl je mezi pracujícím občanem a důchodcem? Oba platí nájem (mnohdy srovnatelný), žaludek by měli mít snad stejný, tak proč by měl mít důchodce, který platí srovnatelné náklady na bydlení, nižší příjem než běžný pracující občan? Dalo by se říct, že obě skupiny budou mít přibližně stejné základní měsíční výdaje. To co jedna vynaloží na oblečení, druhá na léky. Proč by důchodce měl jen přežívat, protože mu na kulturu, sport a ozdravné pobyty již nic z důchodu nezbude?
  Proč se hlásá: "Důchodci dostanou 1000 Kč přidáno.." Na to přeci nedosáhnou všichni, takže je to maximum. Na druhou stranu se hlásá, že státní zaměstnanec dostane průměrně 800 Kč. Blbost! Minimální zvýšení platů ve státní právě možná bude 800 Kč, ale protože existují platové tabulky, tak je zřejmé, že většina platů se zvýší o poměrně větší částku, a to o 1600 Kč - 3000 Kč. To mluvím o platech běžných zaměstnanců. Tak proč pořád ti důchodci, ti jsou chudáci na posledním schůdku našeho příjmového schodiště. Uvědomíme si to my konečně, protože ti nahoře, ti to dobře vědí?

 • 5. 10. 2018 15:07

  Tes (neregistrovaný) ---.1.broadband6.iol.cz

  Ne všude dostanou takhle přidáno. Ale taky můžou přijít o práci a zůstanou bez příjmů. A musí nakrmit a ošatit děti. A Vám přinese každého 10. pošťačka důchod. Pokud dnešní důchodce v aktivním životě trochu hospodařil, bydlí ve svém, má něco naspořeno, aby bylo v nouzi kam sáhnout, nechodí do práce, takže nepotřebuje tolik oblečení, protože ho neunosí. Pravda, zase obvykle vydá víc za léky. Ale pořád mi vychází líp, když se živí jeden člověk sám, byť z menšího důchodu než když z platu, byť většího musí uživit sebe a rodinu.

 • 5. 10. 2018 22:56

  Hagara (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Kde žijete prosím Vás? Jednomu důchodci se žije sakra těžce! Podívejte se na početné rodiny našich Romských spoluobčanů jak ti si umí poradit! Čím víc dětí, tím větší příjmy a ještě dokáží relaxovat na náměstích měst. Stát dokáže rodinám s dětmi pomoci. Tak mi tu nebrečte, nakonec funguje to hezky v celém státu.

 • 5. 10. 2018 23:34

  Hagara (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Ještě se vrátím k vaší připomínce, že nám důchodcům každý měsíc přistane bezpracně duchod - jen tak! Ten důchod reprezentuje 45 let tvrdé a poctivé práce což se o vás zatím nedá říci. Taky jsme na rozdíl od vás stáří, opotřebování lidé zatížení nemocemi. Za námi stojí ta práce a ty roky které jsme jí věnovali. To čeká na všechny kteří chtějí v budoucnu dostávat každý měsíc desátého peníze na které celý život pracovali.

 • 9. 10. 2018 8:37

  Tes (neregistrovaný) ---.1.broadband6.iol.cz

  Já nemluvím o nepřizpůsobivých, tam souhlasím, že by se měl stát postarat o nápravu. Z mého příspěvku to není zřejmé, ale jsem v důchodu a žiju sama. Opracovala jsem 46 let, takže si myslím, že o problematice něco vím. Ale celý život jsem pracovala a zbytečně nerozhazovala, takže jsem si pořídila vlastní bydlení, čímž jsem eliminovala problém spousty lidí...…….rostoucí nájmy. A našetřila jsem si něco na horší časy. Ještě můžu, tak i při důchodu pracuji. A myslím, že se mám dobře.
  Ale chtěla jsem jen poznamenat, že i mladší lidé mohou mít finanční problémy, které si sami nezavinili. A žádná valorizace se jich netýká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).