Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Oranžovomodrá válka s nejasným koncem od anonym - "Kdo říkal, že si mají zvyšovat kvalifikaci všichni"...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2008 9:09

  anonymní
  "Kdo říkal, že si mají zvyšovat kvalifikaci všichni" - ale tady se to používá jako univerzální rada. Přitom to opravdu není řešení - kdyby se kvalifikaci zvýšil každý, kdo by tady dělal "rukama"? Tolik manažerů se tady zkrátka neuživí

  "Jestli někdy opravdu bude tolik kvalifikovaných lidí, že pro ně nebude kvalifikovaná práce, bude plat pro kvalifikovanou a nekvalifikovanou práci srovnatelný. Pak na finančních serverech rady navrhující zvyšování kvalifikace možná zmizí" - tak vidíte - s tou kavlifikací je tzo vytloukání klínu klínem. Žádné koncepční řešení.

  "Momentálně je ale poptávka po kvalifikovaných lidech velká" - já bych řekl, že naopak. Je sháňka po dělnických profesích a pro ty kvalifikované se vytváří uměle pracovní místa, a tím se celý výrobní proces zbytečně prodražuje. Ostatně, to jsme už zažili za socialismu.
  A až zdejší montovny hlavně pro automobilový průmysl začnou snižovat stavy, domníváte se, že např. poměr 50 manžerů na 100 dělňasů bude po propouštění 50 manažerů na 50 dělňasů? Že bude stále hlavním cílem "vzdělávat se, zvyšovat si kvalifikaci"? A pokud by oni manažeři přešli na dělnické profese, brali by rádi na dělnické profesi manažerské peníze.

  Problém je v obrovském množství pedagogů, instruktorů, vzdělávacích institucí, kterým bohužel nikdo neřekne "je vás moc". A tak se pro ně vymýšlí práce, jen aby mohli stále někoho vzdělávat. Na svou profesi nepotřebujete znát, kdy byla založena Karlova univerzita nebo kdo byl první na Měsíci.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).