Hlavní navigace

Chytrý Měšec: vyberte si nejlepší finanční produkt za nejlepší cenu

20. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Připravili jsme pro vás srovnávač cen a parametrů finančních služeb. Je jednoduchý a můžete mu věřit.

Chcete-li získat nejlepší možnou službu nebo produkt za nejlepší cenu, potřebujete k tomu porovnat nabídku na trhu. To platí obecně a dvojnásob ve financích. Ještě v době nedávné by k tomu bylo potřeba v případě cestovního pojištění nebo spořicího účtu vyrazit do ulic a obejít několik finančních domů. Dnes ale žijeme v době internetové, která nabízí možnost rychlého srovnání na jednom místě.

Srovnávače cen si získávají stále větší oblibu a podle Asociace pro elektronickou komerci je přes ně momentálně realizována až třetina celkových internetových obchodů a podíl má dále narůstat. Lidé se však již naučili nesrovnávat nabízené produkty a služby pouze podle ceny, ale také podle parametrů jednotlivých nabídek.

Právě na tuto poptávku jsme zareagovali a spustili pro vás Chytrý Měšec, tedy nejen srovnávač cen finančních produktů, ale také přehledný ukazatel jejich parametrů.

Momentálně si tak přes Chytrý Měšec můžete porovnat nabídku (případně rovnou objednat vybraný produkt či službu) 116 dodavatelů, kteří nabízejí 5000 produktů.

Ty najdete v těchto 11 kategoriích:
 • Cestovní pojištění
 • Hypotéka
 • Konsolidace úvěrů
 • Kreditní karty
 • Nebankovní půjčky
 • Povinné ručení
 • Půjčky
 • Spoření na důchod (kromě penzijního připojištění také vybrané podílové fondy)
 • Spořicí účty
 • Stavební spoření
 • Životní pojištění

Celý proces porovnání nabídky až po případné objednání vybraného produktu je intuitivní a jednoduchý. Na úvodní straně webu vyberete požadovanou službu, poté vyplníte její vámi požadované parametry a následně se před vámi již objeví srovnání několika konkrétních produktů. Vždy vidíte, jaká společnost daný produkt nabízí, jak se produkt jmenuje a také jsou hned při srovnání k dispozici základní parametry a samozřejmě cena. Chcete-li vidět více k jednotlivým produktům, zobrazíte si detail. Jak vypadá takové srovnání, si ukážeme na cestovním pojištění:

Nabídka cestovního pojištění (není kompletní, jde pouze o ukázku – nabídka šla dále rolovat)

Až budete mít vybraný konkrétní produkt, který vyhovuje vašim požadavkům, můžete si ho u nás také rovnou objednat. V detailu produktu kliknete na sjednání, vyplníte jednoduchý formulář a poté budete přesměrováni do příslušné banky, spořitelny, pojišťovny či penzijního fondu, kde svou objednávku dokončíte. Nikam tak nemusíte chodit (maximálně na poštu s podepsanou smlouvou) a máte jistotu, že jste vybrali dobrý produkt a za dobrou cenu.

Cestovní pojištění jsme při výše zmíněné ukázce nevybrali náhodou. Zřejmě hlavně kvůli tomu, že právě začíná sezona letních dovolených, je tento produkt zatím (za zhruba měsíční historii Chytrého Měšce) nejprodávanějším. To ukazuje statistika ve spodní části titulní strany webu. V té mj. najdete také to, že zatím bylo přes náš nový web realizováno více než 200 nákupů a že celková měsíční úspora přesahuje 50 000 korun.

Tip do článku - účto fakturace duben

Té je docíleno jednoduše tím, že Chytrý Měšec jako již solidně veliký odběratel služeb dostává od finančních institucí zvýhodněné nabídky, a také tím, že platí jednoduché pravidlo, že prodej přes internet je levnější, nemusíte totiž platit za služby bankéřů nebo pojišťovacích agentů. Např. u hypoték tak dokážeme nabídnout až o 0,5 % lepší sazbu, než jakou dostanete na pobočce.

Co jste zatím objednali na Chytrém Měšci

Tolik tedy představení naší nové služby. Věříme, že ji oceníte a budete-li k ní mít nějaké připomínky, neváhejte nám je poslat na mail chytry@mesec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).