Hlavní navigace

Názor k článku „Češi zvládnou pracovat déle, musíte je nalákat,“ myslí si experti od xf - Odmítli vzít přihlášku? Jako že ji pošta odmítla...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2015 21:03

  xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz

  Odmítli vzít přihlášku? Jako že ji pošta odmítla převzít? Co to vyprávíš?
  V té době byl jiný problém. Školy byly výběrové, a nebrali každého. Trojkaře ne, několik dvojek. Do toho byl ještě jiný problém: směrná čísla. Takže se stávalo, že třeba člověk chtěl jít na strojní průmyslovku, ale toho roku bylo pro kluky z tohoto okresu směrné číslo nula. Nu, musel jsi se přihlásit na gympl.

  No vidíš. Ty jsi to nezkusil ani na zcela apolitický obor, jako je veterina, protože prý "to stejně nemělo cenu". Na takový obor stačila maličkost: jít na rok do výroby, a doporučení bylo. Spolužákův otec to takhle udělal s právy.
  Ono jít na rok do výroby, to tehdá vypadalo jako rok ztraceného času. Ale dnes, když člověk vidí dnešní management, těm by to prospělo. Hezky po Baťovsku, či po komunisticku, jak kdo chce. Ono je to stejné. Začít od píky, projít všechny pozice ve fabrice, aby člověk věděl co kdo dělá, aby nekladl nesplnitelné požadavky, a aby ho ani nikdo neoblbnul kecama. (Jan Baťa, ne ten gauner "Junior", co už firmu skoro zavřel.)

  A Václav Havel, Klaus... jakpak ty to udělali? Ještě na obory jen pro prověřené kádry. Co myslíš?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).