Hlavní navigace

Názor k článku Čeká nás konec blahobytu? od J. - První odstavec nijak nesouvisí s tím, o čem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2007 13:25

  J. (neregistrovaný)
  První odstavec nijak nesouvisí s tím, o čem jsem psal. Nešvary současného režimu nepopírám.

  S druhým odstavcem nesouhlasím. Dnes mohu z České republiky svobodně vycestovat, omezení mohu mít pouze z druhé strany (může mě odmítnout přijmout cizí země, to je OK).

  Třetí odstavec: za komunistů se na režim nadávalo pokoutně. Dnes si můžu vyrobit transparent s nápisem: "Myslím si, že prezident, předseda vlády, vláda a celý parlament jsou darebáci.", chodit s ním po Václaváku a nic se mi nestane. Také to mohu psát na web, dát si inzerát podobného znění do novin a podobně. Chci to vidět za komunistů - já to dobu pamatuju velice dobře.

  Čtvrtý odstavec: ODS nijak totalitně nevládne. Proběhly normální svobodné volby a lidi zvolili, jak zvolili. Mít ČSSD o pár procent víc, vládne ona.

  Pátý odstavec: dnes si můžete vybrat z desítek stran. Máte možnost volit KSČ, KSČM, SZ, KDU, ODS a další strany - od krajní levice po krajní pravici. To vůbec nelze srovnat s dobou před r. 89, tehdy byly volby fraška.

  Poslední odstavec nijak nesouvisí s tím, o čem jsem psal. Nešvary současného režimu nepopírám.

  ---------------

  Já to shrnu: prosím vás, snažte se být objektivní. To, že je dnes řada věcí mnohem horších než za socialismu přece neznamená, že řada věcí není lepších. Svět není černobílý.
  Mě se taky nelíbí spousta věcí, ale svoboda a demokracie je prostě na neporovnatelně vyšší úrovni. (Což mimochodem vůbec nemusí být kladné sdělení - plně chápu, že někomu svoboda vadí! Takže nevyvozujme z prostých faktů rovnou emotivní náboj a nesnažme se vidět vše buď + nebo -.)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).