Hlavní navigace

Názor k článku Bude povolen alkohol za volantem? od neuvedu - Doporučil bych ti méďo udělat si papíry a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 4. 2010 13:19

  neuvedu (neregistrovaný) ---.6.broadband5.iol.cz

  Doporučil bych ti méďo udělat si papíry a ne jen vycházet z počítačových her.
  Ne každý se pohybuje v perfektně osvětlené Praze se širokými silnicemi. To bys na venkově v noci nemohl vůbec nikde nikam jet, protože i kdybys předpokládal, že právě v noci potkáš 148ku, nemáš prostě kam uhnout. buď sjet do příkopu nebo ze stráně nebo dřít svodidla, podle toho, co se tam bude momentálně vyskytovat. Ona většina řidičů má ve zvyku, hlavně za tmy, jezdit prostředkem silnice, pokud je tam středová přerušovaná nebo plná čára, tak se jí drží zuby nehty a tak je velké nebezpečí střetu, hlavně když jednomu nesvítí hlavně ono světlo ke středu vozovky (tedy z pohledu řidiče s nefunkčním osvětlením levé přední světlo).
  Proto bude určitě lepší přes den světla šetřit, aby byla užitečná a funkční v době, na kterou jsou určena – tedy do tmy.
  Z letitých zkušeností vím, že potkám ve středu vozovky spíše motorku (nejedná-li se o období ledna) nebo osobák, které byly vyneseny ke středu vozovky díky vysoké rychlosti a nezkušenosti nevyježděných řidičů. 148ky se na silnicích vyskytují již jen sporadicky, ale kamiony nebo náklaďáky vůbec jsou vybaveny ještě obrysovými světly na střeše kabiny, takže náklaďák lze ve tmě rozeznat, i když mu nebude svítit hlavní světlomet, ale osobáky na střeše žádné obrysovky nemají a tudíž ty si lze s motorkou skutečně lehce splést.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).