Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bude povolen alkohol za volantem? od jezevec - pak by tedy všichni měli povinně chlastat, neboť...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 4. 2010 0:30

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  pak by tedy všichni měli povinně chlastat, neboť střízliví řidiči způsobují statitsticky 4× více nehod než ožralí.
  neboli není problém v tyčinkách margot nebo jednom pivu – problém je v neschopnosti ovládat vozidlo.

 • 15. 4. 2010 9:03

  guest (neregistrovaný) 193.179.131.---

  Vážený Jezevče, jako vtip je to dobré a v pořadu Ivana Mládka by to jistě sklidilo zasloužený smích. Nicméně jste zapomněl na jednu podstatnou otázku. Kolik procent řidičů jezdí střízlivých? Já to nevím, ale řekněme, že 99 procent řidičů jezdí střízlivých a ti způsobí těch 82 procent nehod. Zbývající jedno procento opilých tedy způsobí 18 procent nehod. Myslím, že není třeba pokračovat.

 • 15. 4. 2010 11:11

  GHOI (neregistrovaný) 165.72.200.---

  Reste nejdriv sebevrazdy, sebevrazd je vic nez 183 rocne a antidepresiva by vetsine z nich zabranila !
  Navrhuji aby policisti kontrolovali kazdeho obcana na ulici, jestli pozil antidepresiva. Treba povinnym fouknutim do nejakeho detektoru od firmy co dala nejvetsi uplatek.
  Sice budou vsichni uplne sjety, ale znate to, i kdyby to melo zachranit jediny lidsky zivot… nebo nejakou matku s kocarkem… nebo nejake nevinne dite…

 • 15. 4. 2010 11:57

  bez přezdívky

  Na kouření ročně zemře minimálně 10× tolik lidí než na silnicích a to i nevinní(pasivní kuřáci) a nikomu to nevadí. Zajímavý že je nutno šikanovat jen řidiče a ne kuřáky. Policajt radši měří schovanej za bukem rychlost, než aby se schoval za sloup a chytal kouřící lidi v nekuřáckejch prostorách(třeba na zastávkách).

 • 15. 4. 2010 14:32

  guest (neregistrovaný) 193.179.131.---

  To je asi pravda, ale ona se ta smrt na kouření těžko prokazuje. Když se někdo zabije v autě tak není o příčině smrti pochyb, ale když někdo v 65 letech umře na rakovinu plic tak těžko soudit do jaké míry se na takové smrti podílelo aktivní či pasivní kouření a o kolik let by se mu prodloužil život, kdyby kolem něho lidi nekouřili… Rakovinu plic občas dostanou i nekuřáci. Ale jinak souhlas. Ještě jsem neviděl, že by policie vtrhla do restaurace a pokutovala kuřáky tam, kde kouřit nesmí.
  A docela bych si to přál.

 • 15. 4. 2010 14:48

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  Známej zemřel ve 42 na rakovinu plic, v životě nekouřil. Další zemřel v 59, vyhulil 40 Startek denně…

 • 15. 4. 2010 18:22

  bez přezdívky

  Tak musel někde bourat azbest nebo byl pasivní kuřák. U rakoviny plic je to skoro vždy kouření, na rozdíl od rakovin jiných orgánů.

 • 16. 4. 2010 9:11

  Q (neregistrovaný) 193.86.121.---

  smrt na kouření se těžko prokazuje  – a vidíte, v Americe kuřáci úspěšně vyhrávají soudy, když mají rakovinu, dostávají od tabákových koncernů opravdu obrovské částky odškodného. Nevím, po zkušenostech s dokazováním čehokoliv u nás by dotyčný nebyl schopen prokázat, že kouřil značku onoho výrobce, že klidně mohl kouřit značku jiného výrobce a tudíž nemá nárok na odškodnění ani od jednoho výrobce. A kdysi jsem dokonce v nějaké besedě slyšel vyjádření odborníků, že u nás by u soudu žádný kuřák neuspěl a a nebylo to z onoho důvodu, který že konkrétní výrobce rakovinu způsobil.

  Co se týče hlavně pasívního kouření, udivuje mne, že všude dbáme na čisté životní prostředí, auta bychom nejraději zakázali, ale s nekuřáctvím v restauracích u nás nikdo, na rozdíl od většiny vyspělého světa, nehne. A tak pinglové se 12 i více hodin pohybují v doslova jedovatém prostředí, copak na to nemůže vlítnout bezpečnost práce nebo hygiena? I jako strávníkovi mi není milé, když mi někdo v okolí čmudí, tudíž do takových podniků nechodím a nekuřácké restaurace nejsou všude. Sedět při konzumaci ve smradu bych přirovnal sezení na záchodové míse spojené s pachovými a zvukovými projevy při této činnosti vyluzovanými. A je zajímavé, že naši lobisté argumentují tím, že nekuřáctvím by klesla návštěvnost, ale výsledky z civilizovaného světa hovoří zcela opačně – že do restaurací začli chodit i ti, co tam předtím nechodili právě kvůli kouření. Možná tak putyky 4.cenové, kde seženete k jídlu maximálně brambůrky, že tam lemtači piva se bez cigaretyy neobejdou, ale tam, kde se jí, je to humusárna. A i když se v době podávání jídel nekouří, to prostředí páchne stále, a načichne i oblečení, ani po pobytu na WC tolik nesmrdíte.
  Je velice příjemné, když vás na ulici (nemusí jít ani o zastávku) předejde chodec a vyfoukne vám cigaretový smrad přímo do ksichtu. Tuhle mě nějaké prase málem propálilo kus oděvu, když najednou při rozhovoru s spolujdoucím začal gestikulovat rukama a v jedné měl zapálené cigáro a samozřejmě do mne tou prackou vrazil. Bezohlednost a IQ tykve.

  V brzké době bychom se mohli dočkat žalob na polistopadové asi hlavně české výrobce „potravin“, které jsou složeny z karcinogeních éček a rakovinu žaludku nebo střev prokazatelně způsobují. O solárkách a rakovině kůže ani nemluvě.

  Co se týče oné střízlivosti, zrovna tak by ale mohli být postihováni chodci, když jdou a jsou na šrot, není problém, aby vám někde vstoupili těsně před auto a máte-li např. propadlou technickou, přejedete ho a máte průšvih. A když jedete na kole, nafoukáte a máte-li vystaven řidičák, tak vás údajně čekají i body do karty řidiče, přestože jste auto neřídili. Nevím, na vlastní kůži nebo v příbuzenstvu či u známých jsem se s tím zatím nesetkal, ale slyšel jsem, že to takhle funguje.

 • 19. 4. 2010 14:17

  benzin (neregistrovaný) 90.182.94.---

  Na kole skutecne body dostat muzete. Zavedeni represi proti opilim chodcum by melo za nasledek ze by bylo jedno jestli jdou a nebo jedou. Nastesti chodci ve vetsine ohrozuji nejvice vlastni zviot.

  S tim kourenim v restaracich je to stejne i u mne, co se diskotech, nocnich klubu a baru tyce tak stejne tak. To je taky duvod proc uz nikam nechodim. Ani do cajoven uz ne, protoze se z toho staly kurarny vodnich dymek pro mladistve. A zdaleka to neni kvuli tomu ze by mi to smrdelo, nebo ze bych mel strach z rakoviny. Mne proste kour vysusuje kuzi a zhorsuje mi exem.

 • 21. 4. 2010 13:04

  Q (neregistrovaný) 193.86.121.---

  opilý chodec sice ohrožuje sebe, ale vy jako řidič to odskáčete, protože jste nepřizpůsobil rychlost a chování povaze vozovky a silničnímu provozu.

  Mne takhle přelít přes kapotu chodec – vylítl zpoza autobusu mezi dvěma přechody, vůbec jsem ho neviděl, protože chodec nesvítil. Pochroumané stěrače, uražená SPZ, trochu boule na kapotě, která se naštěstí dala zmáčknout zpět, hlavně čelní sklo že to přežilo, a chodec taky, byl v pohodě, vysmátý, chtěl utéct, musel jsem ho zadržet. Pak jsem volal záchranku a ta zkontaktovala Policii, přijeli jen cajti, prohlédli ho, nic mu skutečně nebylo, ale já chtěl mít jistotu, aby se na mne někdo nechtěl za půl roku nějak hojit. A jelikož tam byl policajt z našeho města, se kterým jsem se od vidění znal, tak jsem jen zkusil se zeptat, co by bylo, kdybych chtěl škodu oficiálně uhradit od viníka, tedy od chodce, který nemá žádné povinné ručení. Asi bych prý neuspěl, protože když kouká co mám na autě poškozené, dá se zjistit chodcova dráha, jak letěl a z toho znalec lehce usoudí, že jsem měl jet asi na zpátečku, protože 30–40 km po městě je nepřiměřená rychlost, na kterou nestačím zastavit, takže ze mne jako z poškozeného by byl viník.

 • 15. 4. 2010 17:40

  Roman (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz

  Pletete hrušky s jablky. Pokud někdo spáchá sebevraždu, tak většinou neohrozí nikoho jiného, to samé u kuřáka, jenomže zkárovaný řidič na silnici kromě sebe může zabít hromadu jiných lidí, kteří měli tu smůlu, že byli ve špatný čas na špatném místě.

 • 15. 4. 2010 23:28

  GHOI (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz

  Vy melete nesmysly.
  Spousta sebevrahu se sebevrazdi tak, aby vzali nekoho s sebou. A co pasivni koureni ? Ti lidi byli taky ve spatny cas na spatnem miste…

  A budte klidny, vetsina „zkarovanych“ ridicu zabije akorat sebe, nebo naboura 10 prazdnych aut…

 • 15. 4. 2010 16:25

  Rejpal (neregistrovaný) ---.wmc.cz

  Přesně tak! 839 mrtvých, z toho 123 vlivem alkhoholu.
  Z toho jednoznačně vyplývá, že střízliví řidiči způsobí 85,3 % všech dopravních nehod.
  Ano, je to manipulace statistikou, ale úplně stejná, jakou používá buzeraparát k šikanování lidí a jaká je použita v článku. Stydno by z něho mělo slušnému člověku být.
  Smyslem podobných uvědomnělých článku je vyvolat vlnu protestů proti alkoholu.
  Ale normální člověk před jízdou nechlastá ne proto, že mu soudruzi od policie udělají ty ty ty a seberou mu pár jeho tisícikorun, ale proto, že je zodpovědný a nehodlá zvyšovat nebezpečí, že někoho zabije/zraní/naš­tve.
  A kdo zodpovědný není, tomu jsou ukradený i sebetvrdší tresty.
  Od dob první republiky se všechny tresty zhruba ztrojnásobily a přesto trestná činnost neustále roste.
  Myslete na to, než budete žádat kratší řetěz i pro sebe sama…

 • 6. 7. 2010 16:47

  Dezider Turko

  Neni pravda kolik se toho vypije nebo ne, jsem proti tomu aby se jezdilo pod vplivem nějakého alkoholu nebo omamných látek ,tam chyba není,chyba je v zákonech o autoškolách.
  Začinájíci řidiči by měly absolvovat autoškoly minimálně půl roku jak je to jiných statech EU a učitele by měly jezdit s začinájícima po dalnici nejen ve městech aby získaly nějakou praxi a ne jak je to tomu teď,začinajíci absolvuje autoškolu na jeden měsíc zaplati 7,000kč po skošce dostane řidičák vyjede na silnici a už se domu nevráti. To by mělo platit pro všechny skupiny a podskupiny řidičských oprávnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).