Hlavní navigace

Jiří Nápravník

Nápravník Jiří

Vystudoval obor sdělovací a zabezpečovací systémy. Počátkem devadesátých let pracoval ve Vojenském výzkumném ústavu VVÚ060, na Burze cenných papírů Praha a následně jako konzultant pro různé systémové integrátory. Od roku 1998  do roku 2002 působil jako soudní znalec a později jako konzultant v oblasti počítačových sítí, jejich zabezpečení a v oblasti optimalizace výrobních postupů.

Pomáhal vyšetřovatelům Policie ČR s objasněním případů dialery - drahé připojení do Internetu.

V roce 2002 popsal a otestoval slabinu v některých internetových bankovnictvích provozovaných v ČR a následně pomáhal s objasněním podvodů v bankovních systémech a internetovém bankovnictví.

V roce 2005 popsal a otestoval slabinu v používání elektronického podpisu určeného pro komunikaci mezi občany a státními úřady ČR. Ve stejném roce popsal slabinu jak může být zneužita čipová karta a USB token pro vytvoření falešného elektronického podpisu.

V letech 2006-08 pracoval jako ředitel výrobních závodů Světlá nad Sázavou a Jihlava pro společnosti SCA Packaging ČR a později jako krizový a interim manager manažer na Ukrajině. V současné době pracuje jako konzultant a zaměřuje se na ICT a hledání rezerv ve fungování výrobních linek. Již několik let se věnuje mapování slabin v operačních systémech a prohlížečích.

Svoji práci rozděluje mezi obor ICT a optimalizaci výrobních postupů. V roce 2015 definoval pravidla a vytvořil základ pro novou bezpečnostní službu v síti Internet – SOFTWARE Control Server.

Je hlavní tvůrcem uzavřené sociální sítě PURNET.cz - PURchasing NETwork, která je určena pro komunikaci mezi nákupčími a dodavateli.

Jeho příspěvky najdete na blogu nebo na serveru Root.cz. Profil autora je i na LinkedIn.

E-mail: napravnik (tečka) jiri (zavináč) salamandr (tečka) cz
WWW: http://www.salamandr.cz/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).