Hlavní navigace

Známe 4 termíny, kdy nakoupíte vánoční dárky nejlevněji

Sdílet

Nechávat nákup vánočních dárků na poslední chvíli se nevyplácí. A to ani z hlediska ceny. Vánoční slevy totiž většina obchodníků nabízí jen ojediněle. Naopak nejvýhodnější je nakupovat dárky v listopadu, a pak až v povánočním výprodeji.

Dny dopravy zdarma

O akci Dny dopravy zdarma jsme vás již informovali v listopadové aktualitě. Od úterý 13. listopadu 2018 od 12:00 hodin do čtvrtka 15. listopadu 2018 do 23:59 můžete ve vybraných obchodech nakoupit zboží, aniž byste e-shopům platili za jejich doručení.

Do akce se zapojí stovky e-shopů. Pokud váš oblíbený e-shop není do akce zapojen, zkuste ho sami sledovat. Většina e-shopů bezplatnou dopravu alespoň jednou před Vánoci nabídne i tak.

Black Friday a CyberMonday

Obě tyto akce se konají v jeden prodloužený víkend, a to od prvního pátku po Dnu díkuvzdání, jelikož má své kořeny v USA. Letos připadne Black Friday na 23. listopadu 2018, v pondělí 26. listopadu na něj pak naváže takzvané CyberMonday. Většinou to ale znamená, že slevy probíhají celé 4 dny od pátku do pondělí. Týkat se budou nejen elektroniky, ale téměř všech druhů zboží.

Sledujte ale pozorně, jestli vám e-shop skutečně nabízí zajímavou slevu, nebo jde jen o trik. Méně solidní prodejci mohou uměle zvýšit původní cenu zboží, aby sleva vypadala lákavě. Pokud máte pochybnosti, zkuste si u výrobce najít doporučenou prodejní cenu, nebo se podívejte na srovnávače zboží, které sledují cenu výrobku dlouhodobě, říká Jakub Michalovský z konzultační spolešnosti Acomware.

Povánoční výprodeje

Zejména v kamenných prodejnách je typické, že povánoční výprodeje startují rychle, často hned po skončení vánočních svátků. Ani letos tomu nebude jinak. Výprodeje začínají 27. prosince, některé e-shopy pak akce spouštějí už 25. prosince. Povánoční výprodeje se často protáhnou až do ledna. Nejvýhodnější bývají výprodeje pro nákup oblečení nebo sezónního zboží.

Právě teď

Někdy se ale nevyplatí čekat až na slevové dny. Velcí prodejci se někdy snaží narušit systém velkých slevových akcí vlastními výprodeji nebo jinými výhodami, jako jsou třeba nákupy na splátky bez navýšení. V takovém případě už si ale každý obchodník rozhoduje o termínu akce individuálně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 11. 2018 8:10

    DárkoBlog.cz (neregistrovaný) ---.dragon.cz

    Hledáte tipy na dárky neokoukané, praktické a smysluplné? Pro muže, ženy, babičky, dědy, tchyně, dětičky...? Pojďte se inspirovat na http://darkoblog.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).