Hlavní navigace

Pojištění domácnosti Češi mají. Co v něm je ale někdy netuší

Sdílet

Pojištěnou domácnost má většina Čechů. Statisticky totiž třetinu z nich už nějaká domácí katastrofa postihla. Většina respondentů (57 %) ale netuší, co vše mají pojištěno, případně co jde dopojistit. Vyplynulo to z průzkumu ČSOB Pojišťovny.

Ke sjednání pojištění motivuje dotázané i fakt, že škoda většinou nebývá způsobena obyvateli domácnosti, tudíž se jí dá jen těžko předejít. Nejčastější tvůrce škod bývá třetí osoba (13,9 %) nebo přírodní živel (11,8 %). Největší strach mají lidé z vykradení domácnosti. Té se obává 85,5 % dotázaných.

Vyhoření se obává 84 % dotázaných. O přírodní katastrofy si lidé obavy naopak tolik nedělají, obává se jich 69 % respondentů, nejvíce pak Češi ve Středočeském, Jihočeském a Olomouckém kraji. Mezi domácí katastrofy se ale může řadit i zranění mazlíčka, ze kterého mají strach tři čtvrtiny dotázaných. Většina lidí (57,1 %) přitom vůbec neví, že se na něj nebo na vybavení domácnosti může pojištění vztahovat, dodává Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny. Téměř 4 z 10 dotázaných navíc uvádí, že jim mazlíček poškodil vybavení domácnosti.

Najdou se ale i tací, kteří neví, jestli pojištění domácnosti mají nebo ne, a to ve 3,4 % případů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).