Hlavní navigace

Fio banka zvýšila úroky na spoření. Více dá za vysoké vklady

Sdílet

Jiří Hovorka 8. 11. 2018
fio banka logo

Fio banka zvyšuje úrokové sazby u spořicího účtu a termínovaných vkladů a u spořicího účtu navíc zavádí rostoucí pásmové úročení.

Na spořicím účtu Fio kontu pro fyzické osoby v českých korunách nově nabízí úroky 0,45 procenta pro vklady do milionu korun, druhé pásmo se sazbou 0,55 procenta je na část vkladu od jednoho milionu do deseti milionů korun a na vyšší část vkladu je úrok 0,6 procenta. Doposud byla sazba na Fio kontu 0,25 procenta.

Stále si zakládáme na tom, že maximální výši vkladu nijak neomezujeme. Ba naopak, nově naše pásmové úročení dokonce nahrává tomu odložit si stranou větší částku a nechat ji zhodnocovat ještě výhodněji, dodává Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Právnickým osobám se prostředky na spořicích účtech budou nově úročit sazbami 0,35 až 0,5 procenta, pásma jsou totožná. Doposud byla sazba na 0,15 procenta.

Banka zvedla úroky i na termínovaných vkladech, u kterých je nově možné dosáhnout na roční úrokovou sazbu až 0,85 procenta, to v případě pětileté fixace. Dosud to bylo 0,6 procenta.

Úroky na vkladech zvyšují i další banky, reagují tak na rychlé zvyšování sazeb od České národní banky. Na začátku listopadu zvýšila Hello bank úrok na spořicím účtu na vklady do 300 tisíc korun na 1,5 procenta. Podobné pásmové úročení jako Fio banka zavedla na svém spořicím účtu již dříve Banka CREDITAS. Úrok začíná na 0,8 procentech, část vkladu nad 750 tisíc korun je s úrokem 1,1 procenta.

Podrobné srovnání najdete v textu Kam uložit peníze? Spořicí účty mají od listopadu novou jedničku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).