Spočítejte si...

Zavřít

Změny dodavatele se bojíme. Jaká výše slevy nás k ní motivuje?

Přes to, že právní úprava zjednodušila přecházení mezi dodavateli energií, většina domácností stále odebírá elektřinu od dominantních dodavatelů. Povědomí o alternativních dodavatelích energie zatím není příliš velké a jen třetina lidí si vůbec vzpomene na jméno nějakého z alternativních dodavatelů. Ukazují to výsledky průzkumu serveru EnergetickéPoradny.cz.

Dvě třetiny respondentů by ke změně motivovala vidina finanční úspory či slevy, přičemž nejzajímavější částkou se domácnostem jeví úspora od 1 do 5 tis. Kč ročně. V takovém případě by o přechodu k jinému dodavateli uvažovala polovina dotázaných. V současnosti o změně dodavatele uvažuje zhruba 11 % dotázaných.

Na trhu v současné době působí na 40 dodavatelů. Jsou mezi nimi i slušní obchodníci, kteří mají férové obchodní podmínky a vstřícný přístup k zákazníkům. Na změnu dodavatele má každý odběratel ze zákona právo bezplatně jednou za půl roku, uvedla analytička Michaela Vinšová z portálu EnergetickéPoradny.cz s tím, že pokud dodavatel navýší ceny či změní obchodní podmínky, může zákazník odejít i ve zkrácené výpovědní lhůtě.

Jakou úsporu byste mohli dosáhnout ve vaší domácnosti? Spočítejte si to snadno v kalkulačce cen energií na serveru Měšec.cz. 

Zájem o vstup do II. pilíře je rekordně nízký Sberbank není Sběr baňk. Bance utekla pěkná doména        
Vaclav
Vaclav (neregistrovaný) 88.147.46.---
5. 2. 2013 18:20 Nový

6 měsíční lhůta pro změnu dodavatele již byla dávno zrušena

Odběratel může změnit dodavatele bez zákonné lhůty šesti měsíců.

Problém spíše je, že toto zákonné právo nelze bez sankce uplatnit v tzv. fixacích tj. u smluv na dobu určitou před uplynutím jejich platnosti (výjimka je při zdražení nebo změně obchodních podmínek).

Karel743
Karel743 (neregistrovaný) ---.224.broadband16.iol.cz
6. 2. 2013 10:48 Nový

Slušní dodavatelé

No, ty slušné dodavatele by jste mohli zmínit.... Jinak, než jsme přešli k ampérmarketu, tak jsem rok sledoval diskuze o nich! Podle mě to tak dělá většina. Nyní řeším plyn, co budu za rok převádět.