Hlavní navigace

Sberbank není Sběr baňk. Bance utekla pěkná doména

Sdílet

14. července 2011 rakouská centrála Österreichische Volksbanken oznámila prodej poboček Volksbank ve vybraných zemích. V České republice se prodej týkal Volksbank CZ, a ta 28. února 2013 změní své jméno i loga na jméno ruské Sberbank.

Pokud čekáte, že české pobočky Sberbank budou mít doménu sberbank.cz, můžete být překvapeni, že na této doméně najdete nedokončenou prezentaci umělé vytvořené společnosti Sběr baňk, s. r. o. Ta byla zapsána v obchodním rejstříku 4. října 2011 a stala se majitelem domény sberbank.cz. Tímto krokem tak majitel domény předešel případné žalobě, kterou by mohla Sberbank podat pro účelové jednání a spekulaci s velkou nadějí na úspěch.

Nicméně i takto je zřejmé, že jde o spekulativní vlastnictví domény. Majiteli společnosti Sběr baňk jsou dvě firmy: IG Capital s.r.o. a IG debt s.r.o., obě se věnují nákupu pohledávek s následnými exekucemi. Samotná doména byla registrována již 10. dubna 2008 a prezentace společnosti Sběr baňk vznikla poté, co bylo zřejmé, že v České republice ruská banka Sberbank opravdu bude.

Sberbank svoji webovou prezentaci vyřešila po svém, v Česku bude používat doménu sberbankcz.cz a na Slovensku sberbanksk.sk. Naproti tomu v Maďarsku doménu sberbank.hu včas zaregistrovali a v době publikace aktuality je přesměrovaná na ruskou matku. Mimochodem, na podobné doméně sberbankru.ru najdete jen agregátor půjček a doména Sberbank nepatří.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).