Hlavní navigace

Změnu v registru vozidel provedete v příštím roce na každém úřadě

Sdílet

Gabriela Hájková 8. 12. 2015

Pro změnu v registru vozidel už během příštího roku snad nebudete muset chodit na úřad v místě bydliště nebo sídla firmy. Od poloviny roku pravděpodobně bude možné ji provést na jakémkoli úřade obce s rozšířenou působností, tedy bez ohledu na to, kam místně spadáte podle bydliště. Novinka vyplývá z novely zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, kterou schválila vláda. Změnu, která by mohla začít platit právě od poloviny roku 2016, ještě musí posvětit hlasováním v Parlamentu.

Snáz tak vyřídíte například změnu vlastníka registrovaného vozidla, odhlášení či vyřazení vozidla v případě jeho likvidace, ale i žádost o výpis údajů z registru. Odhlášení a přihlášení vozidla při změně vlastníka pak bude možné provést v jednom kroku a na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností.

Zákon už od ledna registraci zjednodušil, lidé nicméně museli v některých případech kvůli přihlášení auta cestovat daleko na místo, kde bylo dosud vozidlo registrované. Chtěl jsem proto umožnit provést změny na kterémkoliv úřadě, aby motoristé měli administrativu co nejjednodušší, uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).