Spočítejte si...

Zavřít

Polovina řidičů by využila služeb lovců nehod

Téměř polovina řidičů (45 %) by v případě dopravní nehody uvažovala o využití nevyžádané nabídky asistenčních služeb od lovců nehod, vyplývá z průzkumu Linky pomoci řidičům 1224 mezi tisícovkou motoristů.

Lovci nehod pro vnucení svých služeb využívají řidičova stresu vyvolaného nehodou či poruchou automobilu. Pod záminkou pomoci vnucují motoristům služby, které nejsou v dané situaci potřeba, nebo zprostředkují opravu auta v neseriózním servisu. Pro ty, kteří takovým osobám naletí, to tak může znamenat řadu dalších starostí i neadekvátní částky za nekvalitní servis, které v konečném důsledku zaplatí sám motorista. O Lovcích nehod jsme vás již informovali v článku: „Lovci nehod jsou „zadarmo drazí“. Asistence je často v ceně pojištění“.

Většina českých řidičů se s pojmem lovci nehod již setkala. Přesto se ukázalo, že nevědí o jejich nekalých praktikách, a přibližně polovina řidičů by dokonce jejich služby v případě nehody či poruchy využila, říká Aleš Povr, tiskový mluvčí České kanceláře pojistitelů.

Průzkum ukázal, že 27 % řidičů byly přímo na místě nehody či poruchy vnucovány nějaké služby lovci nehod. V některých případech bylo dokonce požadováno podepsání plné moci pro zajištění opravy a následné jednání s pojišťovnou, díky čemuž motorista zcela ztratil kontrolu nad situací ve prospěch lovce nehod. Snadnější kořistí jsou ženy, které o praktikách lovců nehod slyšely méně často než muži. S tím souvisí i to, že více žen (52 %) než mužů (36 %) by podle průzkumu uvažovalo o využití nabídky lovců nehod.

Změnu v registru vozidel provedete v příštím roce na každém úřadě Které profese vám zdraží životní pojištění?        
Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) 151.237.226.---
8. 12. 2015 18:51 Nový

Re: Polovina řidičů by využila služeb lovců nehod

celé vlákno

To jsou zase nesmysly, které se nám snaží pojišťovny nabulíkovat.

DirtyKing
DirtyKing (neregistrovaný) 95.82.135.---
8. 12. 2015 20:40 Nový

Re: Polovina řidičů by využila služeb lovců nehod

celé vlákno

Přesně tak. Mám za sebou 3x DN a 3x jsem využil služeb lovce nehod - samozřejmě po pečlivém prostudování smlouvy a vždy vše v pořádku. Samozřejmě ve všech případech mi pojišťovna tvrdila, že platit nebudou a ať auto ihned vrátím a půjčím si od nich.