Spočítejte si...

Zavřít

Žijeme si v zemi špatně, myslí si Češi

62 % respondentů hodnotí současnou ekonomickou situaci v zemi jako špatnou. Příznivé hodnocení zaznělo jen u 8 % respondentů. Výzkum se uskutečnil v listopadovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Podle 17 % lidí je dokonce situace velmi špatná, za špatnou ji označilo 45 % osob. Jako dobrou ji označilo 8 % lidí a odpověď velmi dobrá se téměř vůbec nevyskytovala. Zajímavé je, že ekonomickou situaci lépe hodnotí mladší lidé do 30 let, zatímco kritičtější jsou lidé nad 45 let. Hodnocení se zvyšuje s příjmem či stupněm vzdělání, zhoršuje se naopak se zvyšujícím se věkem. Čtěte také: Mzdy se nejspíše zvyšovat nebudou

Česká spořitelna vylepšuje služby u kreditní karty World, ceny se nemění Jak na tom budou hypotéky příští rok?        
Lukáš Blecha aura:51

Kňouralové

celé vlákno

Většina Čechů jsou ufňukaní lenoši co neumí nic jiného, než si na vše stěžovat a hledat problém všude jinde, jen ne u sebe.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
3. 12. 2013 14:36 Nový

Re: Kňouralové

celé vlákno

no neni to tak jednoznacne ... Pokud mate na mysli mlade lidi, pak plne souhlasim, bejvalej spoluzak tuhle v hospode nadaval, ze pracuje za almuznu, ze nemuzou jet se zenou ani k mori (oba huli jak fabrika), kdyz sem mu rek ze oba prokouri 2 + 2 litry mesicne tedy 48k za rok, a ze to je ta dovolena u more tak zacal jenom placat, ze si nebude "utrhavat" od huby aby moh jet k mori ;-)
Jsou ale zase lide, vekove 50+, kteri kdyz prijdou o praci, tak i pres kvalifikaci a praxi uz je nikde nechteji prave a pouze kvuli veku a tam poukazovat na to, ze maji na sobe pracovat jaksi neni na miste

w
w (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 15:43 Nový

Re: Kňouralové

celé vlákno

Dnes už 45+, ale ani mladí bez praxe namají moc šanci (že spousta lidí neumí s penězi hospodařit, je věc jiná). Pak jsou tu staří a nemocní (nějakých 30% populace), kteří se svou situací teprve nemohou nic dělat. Ale to ten primitiv stejně nepochopí.

Intri
Intri (neregistrovaný) 41.230.9.---
3. 12. 2013 21:02 Nový

Re: Kňouralové

celé vlákno

Až na to házení mladých dojednoho pytle máte pravdu, ovšem rozdíl mezi námi a smysluplnějšími zeměmi je ten, že za stejnou práci by si váš bývalý spolužák mohl snadno dovolit hulit jak fabrika, dovolenou k tomu a ještě by mu zbyla rezerva. U nás člověk dře jak kůň a ve výsledku musí na velkou dovolenou šetřit několik let, protože těch 50 tisíc, kolik takový zájezd do exotických zemí stojí, prostě trvá našetřit. Netřeba říkat, že Němec na to má našetřeno za dva měsíce.

Intri
Intri (neregistrovaný) 41.230.9.---
4. 12. 2013 18:55 Nový

Re: Kňouralové

celé vlákno

Dobře. V tom případě poraďte, jak si to tedy mám udělat, abych za stejnou pozici dostal zaplaceno tady stejně jako o 500 km vedle v Berlíně. Nebo nemusím jít ani daleko, jak to mám udělat, abych za stejnou pozici dostal v Ostravě zaplaceno stejně jako v Brně nebo v Praze? Zcela jistě je to jenom na mé vůli...

Lukáš Blecha aura:51

Re: Kňouralové

celé vlákno

Najít si jinou pozici, která je placena lépe. Osobně se vzdělávám tím směrem, který mi přináší nejvyšší zisky. Každý strůjcem štěstí svého.

Intri
Intri (neregistrovaný) 41.230.9.---
5. 12. 2013 15:01 Nový

Re: Kňouralové

celé vlákno

Nebuďte tak krátkozraký. Jasně, můžu si najít jinou pozici, ale co to mění? Na té jiné pozici bych dostal stále 3x až 4x víc zaplaceno v Německu než tady. Takže jste neřekl vůbec nic než prázdná slova. Znovu se ptám - jak si mohu já sám zajistit, že tady v Ostravě dostanu za STEJNOU pozici ve STEJNÉ firmě stejné peníze jako v Německu, nebo alespoň v Praze nebo v Brně?

Lukáš Blecha aura:51

Re: Kňouralové

celé vlákno

Já ti proboha nebudu radit, jak si vydělat peníze. To je tvoje věc. Osobně jsem si našel a vzdělal se v oboru, který je nezávislý na lokalitě (jsem totiž z vesnice).

Intri
Intri (neregistrovaný) 41.230.9.---
5. 12. 2013 22:49 Nový

Re: Kňouralové

celé vlákno

Ovšem že nebudete, žádná taková rada totiž neexistuje.;) Plácl jste nesmysl a nevíte, jak z toho ven. V ČR se prostě nedá poctivě vydělat tolik peněz jako u našich blízkých sousedů nebo vzdálených zemí. Taky jsem vzdělán v oboru, který lokalitu téměř neřeší (pravda, na vesnici bych se asi moc neuživil), ale musíte být hodně mladý (nebo značně hloupý), když nedokážete pochopit, že neřešíme nalezení práce, ale platové podmínky v jednotlvých lokalitách. V tom je setsakra rozdíl, který vám ještě těžce nedošel.

Nemám žádný problém vydělat si na to, abych pokryl své náklady a ještě mi něco zbylo. Potíž je v tom, že pracovat takto v rozvinutých zemích, mám už nejspíše velký dům a luxusní vůz. Nemít tady rodinu, kterou nechci násilím vytrhnout z jediného života, který znají, jsem už dávno pryč. Z pohledu prácovních podmínek je ČR smradlavá díra a vaše nesmyslné kecy o tom, že se pro více peněz má člověk dovzdělat, jsou výplod velmi krátkozrakého myšlení silně vytrženého z reality. Zvlášť, když jsem se ptal na něco úplně jiného.

Ale holt, to byste se nesměl zaplantat do vlastních blábolů, abyste byl schopen smysluplně reagovat.:)