Hlavní navigace

Zelená úsporám je skoro vyčerpaná. Se žádostí nečekejte

Sdílet

Další vlna projektu Zelená úsporám (pod názvem Nová Zelená Úsporám – NZÚ) se u spotřebitelů těší velkému zájmu. Až takovému, že 4. července došlo k vyčerpání 600 mil. Kč vyčleněných na rodinné domy. Poté běžel příjem dál do tzv. zásobníku, ve kterém bylo ještě 120 mil. Kč, které ale žadatelé vyčerpali 7. července.

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) proto obratem navýšilo prostředky v programu o dalších 300 mil. Kč. Pokud ale tempo čerpání prostředků neklesne, vyčerpají brzy další zájemci i tuto částku. Pokud tedy máte zájem zateplit dům nebo jinak snížit jeho energetickou náročnost (dotaci je možné čerpat na dílčí i komplexní rešení, třeba výměnu oken apod.), pak si pospěšte.

Ministerstvo dále uvažuje o tom, že na podzim spustí dlouhodobou kontinuální výzvu Nové zelené úsporám s postupným doplňováním peněz podle výnosu z dražeb emisních povolenek.

Největší zájem o dotace je podle MŽP v Moravskoslezském kraji, kam směřuje více než 17 % celé alokace. Dále je to Středočeský kraj se 13 %. Nejmenší zájem je naopak v Karlovarském kraji s 1%.

Skoro půlku všech žádostí tvoří ty na zateplení stávajících rodinných domů, velký zájem je i o dotace na tzv. „dílčí opatření“.

Jak požádat o dotaci v rámci programu Nová Zelená Úsporám? Informace najdete v článku Zelená úsporám: Jak získat dotaci až 5 milionů korun?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).