Hlavní navigace

Zdravotníci a policisté si výrazně polepší

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 10. 2014

Zatímco platy státních zaměstnanců mají od listopadu růst o 3,5 %, zdravotníci se dočkají růstu platů od ledna, a to rovnou o 5 %. Stejného růstu platů se dočkají policisté, hasiči a další členové ozbrojených složek. O 4 % by si měli celkově polepšit státní zaměstnanci v oblasti kultury. Růst platů je tak výrazně vyšší než v soukromém sektoru.

Změní se také platové tabulky: Uvedená úprava má za cíl návrat k systému stanovení platových tarifů na základě obecně uznávané zásady, podle které se zkušeností roste výkonnost zaměstnance a kvalita odváděné práce, uvedlo ministerstvo v důvodové zprávě. Čtěte: Práce je hodně, stoupají však nároky a chybí tak lidi

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 10. 2014 13:12

    rudla (neregistrovaný) ---.justice.cz

    Měl by také uvést, jaký byl " růst " platů ve veřejném sektoru v letech 2010-2014, kdy došlo ke snížení platů o 10%. Proto nyní + 5% znamená stále -5% za období posledních 4 let. Pak může něco srovnávat se soukromým sektorem - ale srovnávat srovnatelné a hlavně fakta a ne jen podsouvat závistivě-pichlavé poznámky, což je u něj ostatně běžný jev.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).