Hlavní navigace

Mluvte s námi přes Facebook, přejí si klienti bank

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 10. 2014

Stále více klientů si přeje, aby nimi banky více komunikovaly. A to nejlépe přes Facebook nebo Twitter. Podle průzkumu společnosti Capgemini míra spokojenosti zákazníků s bankovními službami poprvé za poslední tři roky závisí na komunikaci na sociálních sítích.

Bavit se s bankou na sociálních sítích vyžaduje nejvíce generace mladých lidí do 30 let. Jsou to klienti, kteří už od mala používají počítač a jsou nejpočetnějšími uživateli sociálních médií. 

Z průzkumu vyplývá, že 57 % respondentů od 18 do 24 let ovlivňuje právě chování banky na sociálních sítích. U zákazníků od 24 do 54 let to je 48 % dotázaných. Jen 41 % účastníků průzkumu mezi 18. a 34. rokem ale uvádí, že jejich zkušenost s bankou prostřednictvím sociální sítě byla pozitivní. 

Sociální sítě nahrazují tradiční kanály

Pokles zákaznické spokojenosti související se sociálními médii je včasným varováním a zároveň dlouhodobou výstrahou pro bankovní sektor, myslí si autor průzkumu Jean Lassignardie z Capgemini. Banky by se podle něj měly přizpůsobit nové generaci zákazníků, protože její zástupci většinou při prvním kontaktu s bankou upřednostní spíš Facebook než návštěvu pobočky. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 10. 2014 15:24

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Který magor by mohl chtít, aby mu banka lezla do facebooku? Twiter jo, tam by banky mohly posílat upozorneni, kdyz bude lepsi vybrat si zustatky a synchronizovat tim run.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).