Hlavní navigace

Zaměstnavatelé vědí, co chcete za benefit. Řídit se tím ale moc nechtějí

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 7. 2012

Oproti minulým rokům je znát, že zaměstnanci mají čím dál větší zájem o benefity související s péčí o zdraví, vyvážeností práce a volného času a zajištěním na stáří. Zaměstnavatelé znají přání svých pracovníků, skoro polovina z nich by ale zaměstnancům raději dopřála kávu na pracovišti zdarma. Tu si ale jako benefit přeje jen 35 % zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo.

Kvalitní zdravotní péči zdarma by jako benefit ocenilo skoro 70 % zaměstnanců. 49 % Pracovníků by také ocenilo možnost věnovat pětinu pracovního času charitativní nebo komunitní práci. Stejně tak by se pracovníkům líbila jednorázová placená dovolená za odsloužené roky nebo nadstandardní příspěvek zaměstnavatele do penzijního fondu. 

Necelá polovina respondentů průzkumu pak uvedla, že by ráda využila zdravotních programů, například na odvykání kouření nebo konzultaci s výživovým poradcem.

Zaměstnavatelé přání svých pracovníků většinou znají, chtějí je ale vyslyšet jen zčásti. 51 % uvažuje o zavedení různých zdravotních programů. O nadstandardním příspěvku do penzijního fondu či výše zmíněné jednorázové dovolené přemýšlí 34 % firem. 46 % společností by však raději zaměstnancům dopřálo kvalitní kávu na pracovišti zdarma, uvádí zpráva společnosti Sodexo s tím, že se očekává, že zaměstnavatelé v příštích letech budou více energie věnovat budování systému výhod spojeného s péčí o zdraví a vyvážeností práce a volnočasových aktivit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 7. 2012 16:03

    MMM (neregistrovaný) 195.47.24.---

    To jsou spíš přání společnosti Sodexho - zaměstnanci (alespoň ti příčetní) chtějí peníze na prkno a ne nějaké poukazy...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).