Hlavní navigace

Jezdíte na CNG? Letos v ČR bude více než 45 veřejných plnících stanic

Gabriela Hájková

Oproti loňsku v ČR vzrostl počet CNG vozidel o 30 %. V současnosti u nás jezdí asi 4000 vozidel na CNG. Dosud byly roční nárůsty v oblasti prodeje CNG okolo 20 až 25 procent, letos ale čekáme tento nárůst větší. Důvodem jsou nejen stále vysoké ceny klasických pohonných hmot, ale také nákup 412 vozidel pro Českou poštu, která ve velkém přechází na CNG a pak také díky prvnímu modelu Škoda na zemní plyn – Škoda Citigo CNG, který bude na trhu již od letošního podzimu, řekla Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie.

Rozšiřuje se také počet plnicích stanic. Dnes jich po ČR najdete 39, do konce roku zde ale bude více než 45 stanic. Letos se otevřela stanice CNG v Ostravě a Olomouci. Do konce roku se plánují další 2 – 3 stanice, z toho 2 budou v blízkosti Prahy. Další pak vyrostou u Humpolce, Otrokovic a blízko centra Brna.

Zajímáte se o alternativní paliva? Přečtěte si příspěvky v diskusi LPG, CNG, benzín nebo naftu? nebo článek Vyplatí se přestavba vozidla na LPG, CNG nebo jiná alternativní paliva?

Našli jste v článku chybu?