Zaměstnavatelé lákají na zahraniční zkušenosti. Češi ale do zahraničí nechtějí

Sdílet

Při rozhodování, o které zaměstnání se budou lidé ucházet, nehraje roli pouze výše platu. Podle průzkumu, který realizovala agentura Randstad ve 26 zemích světa, se hlavně mladší generace ohlíží i na možnost rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Důležitá je pro ně rovněž příjemná atmosféra na pracovišti.

Právě vyváženost osobního a pracovního života je pro zaměstnance na 3. místě. A příjemná atmosféra v práci je u žen na 1. místě. Mladí lidé nechtějí pracovní kariéře obětovat své zájmy a rodiče zase stále více zdůrazňují potřebu trávit dostatečný čas s rodinou. Při pohovorech s uchazeči o zaměstnání se s tímto názorem setkáváme za poslední dva roky stále častěji, přičemž prakticky nehraje roli, o jaký obor se zajímají, říká Hana Púllová, ředitelka společnosti Randstad

V České republice se navíc výrazně liší názor zaměstnavatelů a zaměstnanců na to, co je pro výkon práce důležité. Zaměstnavatelé často lákají zaměstnance na možnost zahraniční profesní zkušenosti. Více než polovina dotázaných Čechů ale tuto nabídku označila za nedůležitou nebo nezajímavou. O práci v zahraničí má zájem pouze necelá čtvrtina respondentů.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).