Hlavní navigace

Za dva roky růst o polovinu. Albert znovu zvýší mzdy lidem na prodejnách

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 9. 2018

Společnost Albert výrazně navýší od začátku příštího roku mzdy provozních zaměstnanců ve svých obchodech po celém Česku. Polepší si v průměru o 17 procent, minimální navýšení bude činit šest procent. Firma se na tom dohodla s odboráři.

S výsledkem vyjednávání jsem spokojena a doufám, že stejně spokojeni budou i provozní zaměstnanci. Právě jich – pokladních, prodavačů, pekařů či skladníků – se týká největší nárůst mezd. Věříme, že tato podoba vyjednávání bude pokračovat i v dalším období, říká prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Albert tak navazuje na výrazné zvedání mezd v minulých letech, souhrnné navýšení mezd na provozních pozicích za uplynulých 25 měsíců bude činit podle zástupců řetězce v průměru 49,5 procenta.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v České republice. Ve více než třech stovkách supermarketů a hypermarketů pracuje na různé pracovní úvazky přibližně 17 tisíc lidí.

Do oblasti mezd investujeme stamilionové částky. Také díky tomu jsme v uplynulých dvou letech snížili fluktuaci o polovinu a výrazně zvedli spokojenost, kterou měříme v pravidelných průzkumech. Chtěl bych týmům v prodejnách poděkovat za skvělou práci. Věřím, že další navýšení mezd pro ně bude příjemnou zprávou a motivací zároveň, říká personální ředitel společnosti Albert Česká republika Ctirad Nedbálek.

Firma vyplácí zaměstnancům na prodejnách i benefity. Jedná se například bonus na konci roku ve výši až 3000 korun, o kvartální patnáctiprocentní slevu na velký rodinný nákup v obchodech Albert, finanční příspěvky na dopravu či penzijní pojištění, stravenky nebo rekondiční volno.

Obchod patří k oblastem, kde je v době rekordně nízké nezaměstnanosti největší nedostatek zaměstnanců. K výraznému růstu platů lidí z provozu, tak v posledních měsících došlo prakticky ve všech řetězcích.

Albert neuvedl průměrnou výši mzdy, v Praze ve svých prodejnách ale firma inzeruje u místa prodavače nástupní plat 21 700 korun. Podle odborů však dosáhla průměrná mzda v českém maloobchodu letos 18 000 korun. Například konkurenční diskonty Lidl zvýšily od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 korun, připomíná agentura ČTK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2018 23:24

    Taktoje (neregistrovaný) ---.gw.selfnet.cz

    Jenže všechny obchodní řetězce striktně mlčí a nikde nezveřejní podstatnou věc - a sice to, že uváděné mzdy jsou za 40-ti hodinový pracovní úvazek týdně, jenže ( ! ) téměř všichni zaměstnanci v provozu mají jen 30-ti hodinový týdenní úvazek. Což ve skutečnosti znamená, že ty mzdy jsou o celou čtvrtinu nižší !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).