Hlavní navigace

Z jakých dovolenkových destinací hlásí Češi nejvíce pojistných událostí?

Sdílet

Cestování do zahraničí bez cestovního pojištění se může prodražit, i když cestujete jen po Evropě. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění. Podle statistik ERV Evropské pojišťovny se pak průměrná výše škody z cestovního pojištění pohybuje okolo 11 000 Kč.

V 90 % případů jsou škody z pojištění léčebných výloh a dále storna zájezdů. Nejvíce škod jsme zaznamenali z Egypta (51,2 %), Řecka (15,7 %) a Bulharska, říká Štěpán Landík, ředitel správy pojištění. Mezi nejčastější problémy, se kterými se Češi na dovolené setkávají, jsou gastroenteritida, ORL problémy či úrazy končetin, zejména vazů. Dle frekvence škod statistiku vede Egypt, kde je frekvence 3× vyšší než v ostatních destinacích.

Nejvyšší škody jsou ale zpravidla v USA, kde už nízké limity pojištění nemusí stačit. Mezi nejrizikovější měsíce roku patří srpen, červenec a září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 5. 2018 23:25

    Helena (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Lidi jsou blázni pokud vycestují bez cestovního pojištění. Já už druhým rokem využívám krátkodobé cestovní pojištění u oborové pojišťovny naprosto vyhovující na krátkodobé vycestování i klidně na nějaký jednodenní výlet. Moc nerozumím těm co nejsou ochotni zaplatit pár stovek...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).