Hlavní navigace

Vzniká nový bankovní obr. Moneta se spojí s Air Bank a Home Creditem

Sdílet

Jiří Hovorka 8. 10. 2018
Air Bank, pobočka Autor: Air Bank

Český bankovní trh čeká nevídané spojení. Propojit se mají Air Bank, MONETA Money Bank a česká a slovenská část úvěrové společnosti Home Credit. Vznikla by tím přední česká banka s dvěma miliony zákazníků, která by působila pod značkou Air Bank. Chystanou transakci oznámila skupina Home Credit.

Dokončení celého obchodu se předpokládá 1. července 2019 a je podmíněno dokončením due dilligence (hloubkovou kontrolou) a získáním souhlasu příslušných regulátorů.

Skupina Home Credit a Moneta dnes oznámily předběžnou dohodu ohledně takovéto transakce. V nové bance má být největším akcionářem Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera s podílem 24,48 procenta. Tato banka by provozovala třetí nejrozsáhlejší distribuční síť v ČR s 237 pobočkami a 2961 retailovými obchody, doplněnou o 1005 bankomatů.

Při vypořádání transakce získá Moneta 100procentní podíly v Air Bank a v českém a slovenském Home Creditu. Skupina Home Credit v rámci vypořádání transakce získá 165,6 milionu nově vydaných akcií Monety v hodnotě 13 miliard korun. Zároveň Moneta zaplatí skupině Home Credit ještě 6,75 miliardy korun v hotovosti.

Spojením vznikne přední česká retailová banka a druhý největší poskytovatel spotřebitelských úvěrů. Umožní nám na to rychleji posílit naši pozici vůči konkurentům. Klientům díky tomu budeme moci nabídnout ještě lepší služby a akcionářům přinášet díky rychlejšímu růstu vyšší návratnost, říká Tomáš Spurný, generální ředitel Monety. 

Proč chceme spojit síly s Monetou? Protože v tom vidíme obrovskou příležitost, jak přinášet ještě lepší a výhodnější služby ještě většímu počtu klientů. Díky tomu byste u nás mohli využívat další nové služby, a to nejen pro sebe, ale i pro svou živnost nebo menší firmu. Služby bychom pro vás nejen rozšiřovali, ale mohli je dál i vylepšovat. Už jen proto, že víc hlav víc ví. Díky větší velikosti bychom navíc měli lepší pozici i při vyjednávání různých dalších výhod pro vás, uvedla na svém blogu Air Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).