Hlavní navigace

Vrchol vánočního nakupování čekejte v listopadu

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 10. 2011

Vánoce se blíží. Letos lidé většinu dárků plánují nakoupit v listopadu. Oproti loňskému roku, kdy si nákupy na poslední chvíli nechalo 39 % respondentů, letos nákupy na prosinec odkládá pouze 21 % lidí. Ukazuje to průzkum internetového prodejce Kasa.cz, kterého se zúčastnilo 2492 respondentů.

Průzkum dále ukázal, že nejvíce lidí (41 %) nakupuje vánoční dárky s předstihem a průběžně v kamenných obchodech, třetina (34 %) tak činí online, 15 % zákazníků pořizuje dárky na poslední chvíli v kamenných prodejnách a desetina na poslední chvíli online. Skoro každý pátý dotázaný pak letos bude čekat s nákupem drahých vánočních dárků až na povánoční výprodeje.


Zdroj: Kasa.cz

5 až 10 tisíc korun hodlá do vánočních dárků investovat 34 % dotázaných, méně než 2 tisíce korun 12 % a více než 10 tisíc korun 7 % respondentů. Počet posledně jmenovaných vrostl oproti loňskému roku téměř na dvojnásobek. Více než polovina (52 %) lidí přitom kupuje dárky pro 5 až 9 lidí, více než třetina (36 %) pro 2 až 4, každý desátý pro více než 10 blízkých a 2 % lidí pro jediného člověka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).