Hlavní navigace

Volných pracovních míst je více. O které pozice mají zaměstnavatelé zájem?

Sdílet

I přes očekávaný útlum náborových aktivit během letních měsíců vzrostl podle informací pracovního portálu Jobs.cz počet vystavených pracovních inzerátů oproti loňsku o celou pětinu. Podle statistik roste zájem nejvíce o nové zaměstnance v průmyslovém a strojírenském odvětví. V Praze a v Brně je největší zájem také o pracovníky z oboru informačních systémů a technologií. Informace přinesla ČTK.

Z aktuálních dat vyplývá, že se pracovní trh letos vrátil k obvyklému scénáři sezonních výkyvů. V červenci tak je opět patrný jistý útlum náborových aktivit firem, přestože celkově pracovní trh proti loňsku výrazně vzrostl. Loni v létě byl tento výkyv minimální, protože firmy dlouhodobě kvůli obavám o další ekonomický vývoj obsazovaly jen ty nejnutnější pozice, uvedl Ondřej Mysliveček, analytik společnosti LMC, která spravuje portály Prace.cz a Jobs.cz.

Podle Myslivečka by se měl v srpnu dále zvyšovat počet inzerovaných pozic na plný úvazek. Zhruba od poloviny měsíce však také výrazně poroste počet reakcí uchazečů, a to zejména díky letošním absolventům, z nichž většina si teprve nyní začíná hledat zaměstnání, dodal.

Není žádné překvapení, že nejvíce nabídek volných míst je pro Prahu. V průměru kolem 11 730 denně. Následuje Jihomoravský, Moravskoslezský a Středočeský kraj. Oproti loňsku z pohledu vystavených pracovních míst nejvýrazněji vzrostl zájem v Olomouckém kraji.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).