Hlavní navigace

Víte, jak zabezpečit dům a jak se chovat na sociálních sítích, aby vás nevykradli, když odjedete na dovolenou?

Sdílet

S tím, jak lidé v době letních prázdnin plánují dovolenou a odjíždějí do zahraničí, se množí případy, kdy na ně po návratu domů čeká nemilé prekvapení. Zloději totiž letní měsíce vnímají jako svou hlavní sezónu a prázdné doby či byty si tipují.

Opuštěný byt nebo rodinný dům během letních měsíců je lákadlem pro zloděje. Doporučujeme proto výrazně omezit sdílení zážitků z letních cest na sociálních sítích, uvedl Václav Geletič, produktový manažer Slavia pojišťovny. Častým důvodem vloupání jsou právě věřejně přístupné údaje od majitelů na sociálních sítích. Celé rodiny se chlubí tím, kam kdy a na jak dlouho odjedou. V reálném čase pak sdílí fotografie a své postřehy, takže případný zloděj si okamžitě může ověřit, že doma opravdu nikdo není.

Pojišťovna proto vydala soubor rad, jak se zachovat před odjezdem na dovolenou, abyste riziko vloupání minimalizovali. Především nespoléhejte na běžný dveřní zámek a přidejte druhý s bezpečnostní vložkou. Zvažte, zda se vám nevyplatí pořádné bezpečnostní dveře se zárukou. Dále zvažte instalaci alarmu s pohybovými čidly, nebo využijte dnes již dostupné smart technologie propojené s mobilním telefonem. Tyto možnosti se vyplatí zvážit i pro panelákové byty na sídlišti.

Do oken se doporučují dát bezpečnostní folie, které zamezí rozbití. Pokud máte vůz, dejte si ho po dobu dovolené na hlídané parkoviště. Pokud máte garáž, měla by být opatřeba bezpečnostním zámkem a alarmem. Požádejte sousedy o kontrolu bytu či domu v době vaší nepřítomnosti. Pokud vám občas vyvětrají, zalijí květiny nebo rozsvítí, vzbudí to dojem, že jste stále doma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2018 13:55

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    lepsi je doma nic nemit, me kdyz vykradou, tak odnesou maximalne 10 let starou televizi, pocitac a tablet se zustatkovou hodnotou v radech stokorun :-) Takze nejvetsi skoda by byli vylomene dvere :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).