Více než třetina lidí z velkých měst cestuje do zaměstnání přes hodinu denně

Více než třetina lidí žijících ve velkých aglomeracích (36 %) tráví cestou do zaměstnání a ze zaměstnání více než 60 minut denně. Většina z nich tento čas vnímá jako ztracený. Vyplývá to z průzkumu LMC mezi respondenty v Praze, středních Čechách, Brně a na Ostravsku. Čím vyšší příjmy a vzdělání mají, tím více času na cestách za prací lidé tráví. Na nižších pozicích jsou pro zaměstnance překážkou finanční náklady spojené s dojížděním, napříč všemi typy práce ale lidem nejvíce vadí promarněný čas, doplňuje výsledky Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC.

Cestu si většina z nich krátí posloucháním hudby. Pětina dotázaných si čte. Většina z nich však tento čas nepovažuje za smysluplně strávený.

Nejčastěji jim na cestování do práce vadí ztráta času (37 %), čtvrtině (24 %) vadí finanční náklady. Dalším 13 % vadí spolucestující a 7,5 % se nelíní prostředí dopravních prostředků.

Pokud by se respondenti dojíždění zbavili, nejraději by se věnovali rodině (33 %), dospali se (31 %), nebo ušetřený čas věnovali svým koníčkům (28 %). Více času prací by trávilo jen 4,5 % lidí.

Nejčastějším důvodem neschopenek jsou nemoci dýchací soustavy ČPP vám nově pojistí i poruchu autodílů        
petr
petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 19:46 Nový

Re: Více než třetina lidí z velkých měst cestuje do zaměstnání přes hodinu denně

celé vlákno

Kladno - Praha vlakem. Kazda cesta od dveri ke dverim: 70-80 minut. Rano a vecer.

Leona
Leona (neregistrovaný) ---.fnusa.cz
28. 1. 2016 8:43 Nový

Re: Více než třetina lidí z velkých měst cestuje do zaměstnání přes hodinu denně

celé vlákno

žiju ve 2. největším městě republiky, odcházím denně z domu v 6:15 hod., přicházím nejdříve v 16:30 hod., přitom pracuji denně 8 hod., v MHD trávím tedy skutečně dost přes hodinu. 3x přestupuji...