Hlavní navigace

Více než třetina lidí z velkých měst cestuje do zaměstnání přes hodinu denně

Sdílet

Více než třetina lidí žijících ve velkých aglomeracích (36 %) tráví cestou do zaměstnání a ze zaměstnání více než 60 minut denně. Většina z nich tento čas vnímá jako ztracený. Vyplývá to z průzkumu LMC mezi respondenty v Praze, středních Čechách, Brně a na Ostravsku. Čím vyšší příjmy a vzdělání mají, tím více času na cestách za prací lidé tráví. Na nižších pozicích jsou pro zaměstnance překážkou finanční náklady spojené s dojížděním, napříč všemi typy práce ale lidem nejvíce vadí promarněný čas, doplňuje výsledky Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC.

Cestu si většina z nich krátí posloucháním hudby. Pětina dotázaných si čte. Většina z nich však tento čas nepovažuje za smysluplně strávený.

Nejčastěji jim na cestování do práce vadí ztráta času (37 %), čtvrtině (24 %) vadí finanční náklady. Dalším 13 % vadí spolucestující a 7,5 % se nelíní prostředí dopravních prostředků.

Pokud by se respondenti dojíždění zbavili, nejraději by se věnovali rodině (33 %), dospali se (31 %), nebo ušetřený čas věnovali svým koníčkům (28 %). Více času prací by trávilo jen 4,5 % lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).