Hlavní navigace

Většina lidí by legalizovala švarcsystém

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 1. 2013

Podle ankety v článku Ministryně práce: Švarcsystém neexistuje, černou práci ale budeme potírat, ve které hlasovalo téměř 200 čtenářů, by většina z nich (83 %) legalizovala švarcsystém.

V druhé anketě, která je v článku, by 72 % respondentů pracovalo raději jako OSVČ s výrazně vyšším čistým příjmem (ale bez stravenek, plac. dovolené apod.), zbylých 28 % by raději volilo jistotu zaměstnaneckého poměru. 

Anketa

Kdybyste si mohli vybrat, jak byste pracovali?

Práce na živnostenský list se totiž vyplatí. Čtěte více: Vyplatí se švarcsystém? Spočítali jsme, kolik ušetříte. Lidé také hledají nejrůznější způsoby, jak švarcsystém obcházet. K tématu čtěte: Víme, jak obejít švarcsystém 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 1. 2013 12:17

    mamčaRBK

    Dobrý den. Nevím, proč říkáte, že většina lidí by legalizovala závislou práci na ŽL.- snad jen ti, kteří sami tak "zaměstnávají" a ti, kteří si vydělají opravdu hodně peněz a vcelku je jim to jedno. Ale co sama vím, tak si na to lidé stěžují, protože je to z hlediska toho "zaměstnance" těžká situace. Ano, nemusí tu práci brát, jenže zneužívané je to zejména tam, kde moc na výběr není. Každý není zvyklý na život v naprosté nejistotě, jakou práce na ŽL pro konkrétního "zaměstnavatele" je. Je to psychicky a finančně náročné a lidi to zbytečně ničí. Nejsou nijak zaopatřeni. Zaměst. jim vyplatí jejich hrubou mzdu a starej se! Přijdou o nárok na dovolenou, důchodové pojištění a nemocenská se jim sníží o hodně peněz. Stát přijde o platby od zaměstnavatelů, ale jak vidno, Kalouskovi to nevadí. Ono je lehčí zvednout DPH, než jít proti Svazu zaměstnavatelů nebo kterým lobistům!!!! Jistěže je to pro ty vydřiduchy přímo báječné! Že je ministrině z TOPky pro takovou práci, to mě opravdu nepřekvapuje. Jsou to všechno asociálové, patří za mříže a nikdo mě nepřesvědčí o opaku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).