Hlavní navigace

Většina Čechů vycestuje do zahraničí alespoň dvakrát ročně. V oblasti cestovního pojištění někdy tápou

Sdílet

Dovolená v zahraničí Čechy láká. Podle průzkumu společnosti NMS Market Research pro ERV Evropskou pojišťovnu dokonce mnozí z nich jedou do zahraničí i vícekrát za rok. Ve 41 % případů vyrazí Češi za hranice republiky dvakrát až třikrát ročně. A 12 % dotázaných dokonce čtyřikrát až pětkrát.

Podle průzkum vyráží 64 % Čechů na pobytové zájezdy, které nejčastěji trvají 7–10 dní. Oblíbené jsou tradiční destinace jako je Chorvatsko, Řecko či Bulharsko. Prudké oživení a nával turistů opět registruje i Egypt a Turecko, říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Většina vycestuje s nějakým typem cestovního pojištění. Nejběžnější je klasické krátkodobé cestovní pojištění, ale výrazné zastoupení má i celoroční cestovní pojištění, kdy si lidé sjednají pojištění na celý rok a pak provádí opakované cesty do zahraničí. Výjimkou pak není ani cestovní pojištění navázané na platební kartu.

Často si ale lidé pletou celoroční cestovní pojištění a roční cestovní pojištění. Zatímco celoroční cestovní pojištění funguje na principu, že s ním během roku můžete vyrazit na neomezený počet cest a každá z nich přitom může trvat zpravidla maximálně 45 dní, roční pojištění je koncipováno na dlouhodobé pobyty v zahraničí.

Do zahraničí se však vždy vyplatí mít alespoň nějaké cestovní pojištění. S jeho absencí vám totiž mohou výrazně vzrůst výdaje, až se opravdu něco stane. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2018 23:39

    Karla Matějková (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Já jsem už roky spokojená s pojištěním u OZP. Je to krátkodobé pojištění za super cenu a hlavně se mi líbí, že ho mají děti a nlaí do 26 let zdarma což je opravdu pro mladé super.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).