Hlavní navigace

Ve Fiu už měsíc nefungují platby v dolarech. Banka slibuje kompenzace

Sdílet

Jiří Hovorka 30. 5. 2018

Fio banka se už zhruba měsíc snaží vyřešit problémy, vzniklé přechodem k jiné bance, která pro ni zajišťuje platby do zahraničí v dolarech. Nemohou je odesílat ani přijímat stovky lidí a firem. Banka je připravena individuálně kompenzovat vyšší náklady. O problémech Fio banky informuje server idnes.cz.

Banka své klienty už na konci dubna informovala o změně korespondenční banky pro dolarový platební styk. I na konci května ale nejde platby v dolarech odesílat ani přijímat. Aktuálně intenzivně jednáme o navázání spolupráce s novými partnery, v tuto chvíli ale ještě nedokážeme komentovat možný termín obnovení USD plateb, řekl pro idnes.cz mluvčí banky Zdeněk Kovář.

Banka je podle něj ochotna individuálně s klienty řešit úhradu vícenákladů, pokud například vzniklou klientům kurzové rozdíly při platbě jinými měnami.

Klienti si stěžují i na špatnou komunikaci ze strany banky. Po uvedeném termínu, kdy mělo omezení skončit, od banky další více než týden žádná zpráva nepřišla, popsal jeden z dotčených klientů Martin Moravec.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2018 16:35

  bez přezdívky

  Platby USD měla Fio realizovat přes rusáky (Sberbank), leč nepovedlo se. Platby v USD zaslané do Fio banky se vrací zpět s tím, že přijímající banka USD nepodporuje.
  Ve Fiu je chaos, jeden tvrdí, že platby USD po přechodu na Sberbank fungují, jiní zase, že se to intenzivně řeší. Výsledek je ten, že nikdo nic pořádně neví, akorát to celé nefunguje.

 • 30. 5. 2018 20:18

  ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Pokud to mělo jít přes Rusáky, tak v tom případě dobře jim tak.

  Kdyby se něco podobného mělo opakovat, tak od nich odejdu, jelikož u nich mám hlavní účet ještě z dob Družstevní záložny. Ale tohle jim už tolerovat nehodlám. Tentokrát to ještě tiše přejdu, každý může udělat chybu, ale ještě jedno podobné extempore a odcházím a vychutnám si to, myslím, že na pobočce budou mít v ten den *velmi špatný den*.

 • 31. 5. 2018 5:48

  USD (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  A zrovna mi přišel e-mail, že vyhrál v loterii nebo co a chtěl by se podělit o miliony dolarů šťastným dárcům, takže nemůžu uvést účet od Fio pro příjem od tohoto neznámého dárce...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).