Hlavní navigace

Rozvod v ČR: nemovitost se prodá a každý se přestěhuje do menšího

Sdílet

V případě rozvodu by spolu Češi dále rozhodně nechtěli sdílet jednu nemovitost. V 62 % případů by se bývalí manželé rozhodli byt či dům prodat a odstěhovat se do menšího. A to i v případě, že jsou v manželství děti. Rodič s dětmi by se přestěhoval do jiné nemovitosti dokonce v 76 % případů. Vyplynulo to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot. Rodiče samoživitelé jsou podle statistik nejvíce ohroženi chudobou. Za pronájem dají běžně 30 % jejich příjmu. Uvědomíme-li si fakt, že čtvrtina loni rozvedených manželství měla více dětí, a že třeba školní dítě stojí měsíčně přes 5 tisíc korun, je to pro rodinu jen s jedním živitelem velmi zatěžující částka, vysvětluje Petr Soukup z Institutu sociologických studií Univerzity Karlovy.

Stejně velký prostor jako před rozvodem by si chtělo zachovat 20 % dotázaných. A 9 % rozvedených by dokonce chtělo bydlet v ještě větším bytě nebo domě.

Do následné rekonstrukce nového bydlení by se pustilo 15 % respondentů. Novostavbu, kde by rekonstrukce nebyla potřeba, by volilo 25 % Čechů. Desetina by volila jinou variantu, třeba návrat k rodičům či jednoduše cokoli, co by se jim naskytlo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).