Hlavní navigace

V Prostějově a Mladé Boleslavi proběhnou další burzy práce

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 9. 2017

V příštím týdnu proběhne v Prostějově a Mladé Boleslavi burza. práce.

Burza práce a vzdělání v Prostějově

V Prostějově akce s názvem Burza práce a vzdělání proběhne 20. září 2017 ve zdejším Společenském domě (Komenského 6) od 9 do 17 hod. Vstup i poradenství bude zdarma.

Na akci se představí zaměstnavatelé s nabídkou volných míst. Firmy seznámí návštěvníky se svými požadavky na nové potenciální zaměstnance. Zájemci se od nich také dozví, o jaké profese mají především zájem. Na prezentačních stáncích se příchozí mohou seznámit s jejich výrobním programem nebo se zúčastnit soutěží. Potravinářské firmy zase nabídnou ochutnávku svých výrobků. Zástupci Úřadu práce ČR pomohou návštěvníkům zorientovat se v dalším vzdělávání a v situaci na trhu práce, informovala mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Součástí burzy práce bude i doprovodný program. Organizátoři připravili ukázky přijímacího pohovoru v cizích jazycích (angličtině a  němčině) a ukázku assessment centra (skupinová metoda výběru). Chybět nebudou ani rady pro všechny, kteří chtějí vědět, jak zaujmout u výběrového řízení, včetně možnosti konzultace s vizážistkou, dodala Beránková.

Akce v Prostějově odstartuje jako první sérii Burz práce a vzdělání v Olomouckém kraji, které se během října uskuteční i v Šumperku, Přerově a Olomouci. Veškeré informace o burzách (včetně seznamu vystavovatelů) najdete na webu www.burzapav.cz.

Veletrh práce v Mladé Boleslavi

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 zase proběhne v Domě kultury v Mladé Boleslavi  (Dukelská 1093) mezi 9. a 16. hodinou Veletrh práce. Volná místa zde nabídne více jak dvacítka firem v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, v elektrotechnice, dopravě, ve výrobě, službách, finančnictví a v administrativě z Mladoboleslavska a okolí.

Hledat budou například designery, team leadery, obchodní zástupce, bankovní poradce, operátory logistiky, kontrolory kvality, mechaniky, montážní dělníky, operátory výroby, skladníky, řidiče, prodavače či odborné pracovníky ve zdravotnictví a v sociálních službách, ale poptávat budou lidi také na místa pro absolventy středních a vysokých škol, např. do trainee programů.

Na akci bude opět doprovodný program s poradenstvím na téma jak změnit profesi, jak správně napsat životopis a motivační dopis či jak efektivně hledat volná pracovní místa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).