Hlavní navigace

V listopadu 2016 byl poskytnutý rekordní počet hypoték. Jaká je předpověď pro další rok?

Sdílet

V listopadu 2016 poskytly stavební spořitelny úvěry v hodnotě 6 miliard korun. To je druhý nejvyšší výsledek od roku 2010. Celkový objem poskytnutých hypoték za listopad 2016 činí 29,7 miliardy korun. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila společnost GOLEM FINANCE.

Banky poskytly za listopad 14 386 hypoték, což je o 60 % více, než v loňském roce. Příčinou je začátek platnosti nového zákona o spotřebitelském úvěru. Ten mění pravidla pro posuzování bonity klientů a zavádí nové podmínky předčasného splacení. O těchto změnách si můžete přečíst v článku Nový zákon o spotřebitelském úvěru v kostce.

Očekává se, že i v roce 2017 bude o hypotéky poměrně vysoký zájem. Dosáhne na ně ale méně lidí. Podmínky pro pořízení vlastního nebo zlepšení stávajícího bydlení budou stále velice dobré. Ceny úvěrů budou i nadále velice příznivé, horší to bude s jejich dostupností. Pro některé klienty se brána k vlastnímu bydlení v roce 2017 pravděpodobně uzavře. Nemluvě o dostupnosti a cenách kvalitních nemovitostí, kterých je na trhu stále méně, říká Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).