Hlavní navigace

Jak budou o svátcích jezdit vlaky?

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 12. 2016

Jak České dráhy před Vánoci posílily spoje, tak v noci z 24. na 25.prosince a v noci ze Silvestra na Nový rok omezí rozsah dopravy.

V sobotu 24. prosince budou jezdit spoje ČD jako ve svátek a tradičně jako každý rok bude mezi 18. a 19. hodinou postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen. Ve večerních hodinách nepojede ani řada vnitrostátních rychlíků, upozorňuje zpráva dopravce s tím, že v provozu ale bude většina nočních mezistátních vlaků (omezení se dotkne např. spojů EN 444 / 445 Slovakia, který o štědrovečerní a silvestrovské noci nepojede v úseku Bohumín – Košice).

V neděli 25. prosince pojedou vlaky podle svátečních jízdních řádů, ranní provoz bude částečně omezen. Klasický sváteční provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky ČD také 26. prosince a podobná omezení dopravy se uskuteční také večer na Silvestra 31. prosince a u ranních spojů na Nový rok.

Běžný denní provoz bude na mnoha linkách ukončen mezi 18. a 19. hodinou a ranní provoz v běžném rozsahu na Nový rok začne až mezi šestou a sedmou hodinou ranní.

Pokud se řídíte knižními jízdními řády, zaměřte se na vysvětlivky u čísla vlaku, kde jsou informace o vánočních omezeních. Např. inverzní údaj 10 označuje vlaky, které nejedou 24. a 31. prosince, číslice 11 pak vlaky, které nejedou 25. prosince a 1. ledna. Poznámka 19 upozorňuje na vlaky, které jedou v pracovní dny vyjma období od 23. prosince do 30. prosince atp. Podobná omezení ve sváteční dny avizují i další inverzní číslice např. 12, 13, 24 a další.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).