Hlavní navigace

Uvažujete o pojištění kola? Překvapit vás může i čas, ve kterém pojištění (ne)platí

Sdílet

S příchodem teplého počasí vyráží stále více lidí na výlet na kolo. S provozem bicyklu jsou ale často spojena i rizika. Pokud chcete své kolo pojistit, je dobré si vždy před uzavřením pojištění zjistit, na co se vaše pojištění vztahuje a na co ne. Informovala o tom UNIQA pojišťovna.

Můžete snadno zjistit, že některé pojišťovny neplní, pokud je kolo na balkoně, v kočárkárně, jiných společných prostorách apod. Podrobně jsme o tom psali ve článku Pojištění jízdních kol: spousta výjimek a povinnost.

Předpokladem pojistného plnění je ale vždy policejní potvrzení násilného překonání zabezpečených prostor. Pokud s kolem cestujete po Evropě, je potřeba se informovat na územní platnost pojištění. Rovněž u převážení kol autem a následném odcizení pojišťovny často rozlišují, jestli jsou kola převážena na střešním nebo zadním nosiči. Pojištění také může platit jen v určitých časech, například v době od 6 do 22 hodin.

Jestliže na kole někomu způsobíte újmu, je možné ji hradit z pojištění občanské odpovědnosti. Další možností pro škody v zahraničí je cestovní pojištění, jehož součástí může být pojištění odpovědnosti.

Některé pojišťovny také poskytují cykloasistenci, v rámci níž k nehodě přijede odborník a kolo vám opraví. Případně jej dopraví do servisu, pokud oprava na místě není možná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).