Hlavní navigace

Fio banka snížila úroky u hypoték a chystá nové poradenské centrum v Brně

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 5. 2018

Fio banka snížila minimální nabídkové sazby u hypoték. Konkrétně u jednoletého fixu o 0,2 procentního bodu na 1,48 procenta a u pětiletého fixu o 0,1 procentního bodu na 2,18 procenta. U tříleté fixace banka nadále láká na minimální sazbu ve výši 1,88 procenta.

Tyto sazby platí pro refinancované hypotéky nad milion korun, které mají zároveň ve Fio bance sjednané pojištění schopnosti splácet. Bez tohoto pojištění je sazba o 0,2 procentního bodu vyšší, když nejde o refinancování, sazba roste o dalších 0,1 procenta bodu.

Na hypotečním trhu převažuje trend mírného zvyšování úrokových sazeb. My jsme se rozhodli jít opačnou cestou a nabídnout zájemcům o bydlení ještě výhodnější hypotéku. Kromě toho chceme zvýšit komfort žadatelů, proto v letošním roce otevřeme druhé hypoteční centrum v Brně a plánujeme rozšířit počet hypotečních specialistů na našich standardních pobočkách. Věříme, že tím oslovíme další zájemce o vlastní bydlení, říká Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Fio banka má hypotéky bez poplatků za zřízení i vedení, klienti mohou také kdykoliv a zdarma splatit jakoukoliv její část. A pokud mají během splácení volné peníze, mohou si je vložit na Hypospořicí konto, které je bezplatnou součástí hypotéky, a snížit si tak své měsíční splátky. Část hypotéky ve výši zůstatku na kontě není úročena.

Průměrná úroková sazba hypoték v březnu vzrostla na 2,46 z únorových 2,36 procenta. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindexu (čtěte podrobnosti).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).