Spočítejte si...

Zavřít

Úroky u hypoték se opět snížily. Asi naposledy

Úrokové sazby se nezastavily ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinu procenta a skončil na hodnotě 2,95 %. Prostor pro hlubší poklesy je ale podle odborníků pravděpodobně úplně vyčerpán a dá se očekávat spíše stagnace na aktuálních úrovních.

Oproti úrokům počty i objemy nově sjednaných hypoték naopak rostou. Průměrná výše hypotéky v současnosti činí 1 626 826 Kč.

Ani růst ceny zdrojů, ke kterému v červnu došlo, nezabránil mírnému prohloubení historického minima sazeb Fincentrum Hypoindexu. Nicméně je již znát, že ačkoliv mají banky nadále přebytky likvidity, do dalšího osekávání svých marží se jim příliš nechce a v principu jen dorovnávají cenové pozice konkurence. Propady sazeb o desetiny procentního bodu, jež byly k vidění od března do května, se tak již zdají být minulostí, okomentoval výsledky indexu výsledky Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

Zdroj: Fincentrum Hypoindex

Banky úvěrují stále více, především kvůli hypotékám Česká spořitelna nemusí vracet poplatek za správu úvěru        
ja
ja (neregistrovaný) 46.115.108.---
17. 7. 2013 23:39 Nový

nejsem blb

Nejsem takový blb, abych si bral hypotéku na x let, když můžu přijít zítra o práci. Naštěstí mají banky takových lidí dost.:)