Hlavní navigace

Česká spořitelna nemusí vracet poplatek za správu úvěru

Sdílet

Arsen Lazarevič 18. 7. 2013

Banky si ohledně vrácení poplatku za správu úvěru připsaly další vítězství. Česká spořitelna nemusí jednomu z klientů vracet celkem 1715 korun za vedení a správu úvěru. O výsledku sporu rozhodl Finanční arbitr České republiky, který byl zřízen státem pro řešení finančních sporů.

Banky už předtím u soudů dvakrát vyhrály, nyní si tedy nově připsaly také vítězství u finančního arbitra. Celkové skóre je tedy 3:1 pro banky. Podle některých finančních analytiků však soudy již rozhodly o stovkách sporů, kde měl klient zaplatit vyjma svého dluhu také poplatek za správu úvěru, výsledek je tedy mnohem zřejmější a to ve prospěch bank. Čtěte také: Komerční banka nemusí vracet poplatky za správu hypotečního úvěru. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2013 9:45

  AAA (neregistrovaný) ---.cluster-e.websense.net

  neslo u uver hypotecni nybrz spotrebitelsky - hypotecni uvery jsou mimo kompetenci financniho arbitra a zadny soud proti poplatkum za hypoteku u CS zatim neprobehl.

 • 19. 7. 2013 7:19

  XY (neregistrovaný) 185.16.181.---

  V článku jsem nikde nenalezl text, že se jedná o hypoteční úvěr. Nevím, proč to tedy rozebíráte na spotřebitelský / hypo úvěr.

 • 19. 7. 2013 9:06

  Filip N. (neregistrovaný) ---.ewingpr.cz

  Podepsat úvěr s jasně danýma podmínkama. Používat ty peníze. A najednou nesouhlasit? To je dobrý! Vážně by bylo potřeba vyučovat ve škole finanční a právní gramotnost. Tahle kombinace drzosti a nevědomosti je strašná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).