Hlavní navigace

Úrokové sazby spoření už zvýšily Hello bank! a TRINITY BANK, Air Bank zvýšení připravuje

1. 10. 2021

Sdílet

peníze, úspory, spoření, úroky, zhodnocení, spořicí účty Autor: Isifa.com

V souvislosti se zvýšením základní úrokové sazby ČNB sice zdražily úvěry, ale mohly by se začít zvyšovat úrokové sazby na spořicích produktech. Dvě vlaštovky už přiletěly, třetí je na cestě.

Air Bank plánuje, v návaznosti na aktuální zvýšení sazeb Českou národní bankou, zvýšit úroky u spořicího účtu v českých korunách. O kolik úroky na spořicích účtech našich klientů zvýšíme, oznámíme v následujících přibližně dvou týdnech, píše Jana Pokorná, tisková mluvčí Air Bank.

Naproti tomu Hello bank! dnešním dnem zvýšila úrokovou sazbu u Hello spořicího účtu z 0,60 % na 1 % p.a. v pásmu do 200 000 Kč. Nad tuto částku se vklad neúročí. Závoveň však snížila úrokovou sazbu u Hello půjčky z původních min. 5,50 % p.a. na min. 3,89 % p.a., účelová EKO půjčka od dnešního dne má garantovanou úrokovou sazbu 3,50 % p.a.

TRINITY BANK od 1. 10. 2021 zvýšila úrokovou sazbu na 1,58 % p.a. Ale netýká se to stávajících spořicích účtů, musíte si založit nový Spořicí účet Výhoda+ Dobrý klient (platí to pro nové i stávající klienty). Akční nabídka banky je platná do 31. 10. 2021, přičemž může být opakovaně prodlužována o měsíc (podrobné podmínky).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 10. 2021 9:39

    avod

    Založil jsem si u Trinity účet Výhoda+ koncem září a dívám se, že úroková sazba 1,58% se týká i mně, ne jen těch, co si založí účet od 1.10. Dobrá zpráva také je, že by už neměla banka mít omezení výše vkladu 100 000 Kč, jako měla u tohoto účtu dosud.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti osobních financí. Specializuje se na finanční produkty, spotřebitelská témata a osobní silniční dopravu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).