Tři čtvrtiny zaměstnanců nejsou spokojeny se svým platem

Pro každého pátého zaměstnance představuje práce rutinu a zhruba každého desátého pracovníka jeho zaměstnání stresuje, uvádí studie vypracovaná pro společnost Accor Services CZ, která se zaměřila především na spokojenost zaměstnanců se zaměstnáním, jejich motivaci a loajalitu vůči zaměstnavateli. Na druhou stranu, pro 43 % zaměstnanců představuje jejich práce jistotu a pro 14 procent z nich je práce dokonce potěšením.

62 zaměstnanců ze sta je se svou prací spokojeno, přičemž existují významné rozdíly nejen mezi manažery a ostatními pracovníky, ale i mezi jednotlivými věkovými skupinami. Obecně platí, že manažeři jsou se svou prací spokojeni více než jejich podřízení a mladí jsou více nespokojení než jejich starší kolegové.

Téměř každý třetí zaměstnanec pozoruje, že jeho motivace k práci postupně klesá. Není bez zajímavosti, že se tento podíl ve větších firmách zvyšuje. Téměř polovina lidí, kteří jsou zaměstnáni ve firmě s více než 5 000 zaměstnanci, uvedla, že jejich motivace má spíše klesající tendenci. Přesto většina z nich o změně svého zaměstnání neuvažuje.

A co zaměstnanci ve své práci postrádají? Nejčastěji to jsou uznání a zaměstnanecké benefity. Většina pracovníků by rovněž uvítala vyšší plat, s jeho stávající výší je spokojena pouhá čtvrtina z nich.

Zdroj: studie pro společnost Accor Services CZ

Zaujala vás problematika zaměstnaneckých benefitů? Přečtěte si také článek Zaměstnanecké výhody umí významně motivovat.

VZP rozšiřuje nabídku příspěvků na prevenci Pojištovny zaznamenaly na silnicích černý víkend        
EAN
EAN (neregistrovaný)
4. 10. 2007 9:36 Nový

Benefity

celé vlákno
mě nemotivují. Místo benefitu bych raději volila vyšší mzdu, protože s tou si mohu dělat co chci. To jestli mi firma zaplatí návštěvu fitness nebo jiné podobné hovadiny mě opravdu nepřipadá jako úžasný motivační program. Za svoji práci chci patřičnou odměnu, u níž si sama rozhodnu, za to ji utratím.
EAN
EAN (neregistrovaný)
4. 10. 2007 9:37 Nový

Re: Benefity

celé vlákno
oprava ...... za co ji utratím.