Hlavní navigace

Tři čtvrtiny zaměstnanců nejsou spokojeny se svým platem

Sdílet

Ivana Ševčíková 3. 10. 2007

Pro každého pátého zaměstnance představuje práce rutinu a zhruba každého desátého pracovníka jeho zaměstnání stresuje, uvádí studie vypracovaná pro společnost Accor Services CZ, která se zaměřila především na spokojenost zaměstnanců se zaměstnáním, jejich motivaci a loajalitu vůči zaměstnavateli. Na druhou stranu, pro 43 % zaměstnanců představuje jejich práce jistotu a pro 14 procent z nich je práce dokonce potěšením.

62 zaměstnanců ze sta je se svou prací spokojeno, přičemž existují významné rozdíly nejen mezi manažery a ostatními pracovníky, ale i mezi jednotlivými věkovými skupinami. Obecně platí, že manažeři jsou se svou prací spokojeni více než jejich podřízení a mladí jsou více nespokojení než jejich starší kolegové.

Téměř každý třetí zaměstnanec pozoruje, že jeho motivace k práci postupně klesá. Není bez zajímavosti, že se tento podíl ve větších firmách zvyšuje. Téměř polovina lidí, kteří jsou zaměstnáni ve firmě s více než 5 000 zaměstnanci, uvedla, že jejich motivace má spíše klesající tendenci. Přesto většina z nich o změně svého zaměstnání neuvažuje.

A co zaměstnanci ve své práci postrádají? Nejčastěji to jsou uznání a zaměstnanecké benefity. Většina pracovníků by rovněž uvítala vyšší plat, s jeho stávající výší je spokojena pouhá čtvrtina z nich.

Zdroj: studie pro společnost Accor Services CZ

Zaujala vás problematika zaměstnaneckých benefitů? Přečtěte si také článek Zaměstnanecké výhody umí významně motivovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).