Spočítejte si...

Zavřít

Trh hypoték táhne refinancování

Refinancování hypoték je podle serveru hypoindex.cz jedním z hlavních důvodů, proč objem poskytnutých hypotečních úvěru u nás roste: Podíl refinancování podle našich kvalifikovaných odhadů nyní může tvořit 25 – 30 % vykazovaných „nových“ obchodů, uvádí server. 

Objem poskytnutých hypoték dosáhl podle hypoindexu v prvním pololetí 60 miliard korun, což je o téměř 4 miliardy více než ve stejném období loňského roku a oproti roku 2010 se jedná o nárůst o více než 57 %. Průměrná úroková sazba dosáhla 3,61 % a klesá již 6 měsíc v řadě.

Aut je na silnicích stále více. Jsou ale podstatně starší Škrty v Řecku? Žádné nejsou, tvrdí inspektoři        
Petr Lavička
Petr Lavička (neregistrovaný) ---.234.broadband15.iol.cz
31. 7. 2012 9:47 Nový

Refinancování. Podíl

Je to přesně tak, v médiích se pořád píše jak banky letos jedou (kusy i objemy), přitom nikdo přesně nezměří, kolik z toho tvoří refinancování. Ten odhad 25 - 30 % je možná ještě hodně při zdi, kdo ví. Tuší někdo kde najít přesný číslo, jak velkou část tvoří refianncování? Dneska při hledání podílu jsem narazil na zajímavý údaj a zdá se, že na US i tak ještě "zdaleka nemáme". Z noveých hypoték tam jde na refinanc přes 80 procent (http://www.golemfinance.cz/cz/488.v-usa-pres-80-novych-hypotek-tvori-refinancovani).