Spočítejte si...

Zavřít

Teče vám místo teplé vody studená? Majitel domu by měl okamžitě sjednat nápravu

Parametry teplé a studené vody jsou v bytových domech specifikovány normou ČSN EN 806–2. Podle ní musí rozvod teplé vody v domě zajistit, aby nejpozději do 30 sekund vytékala voda o teplotě 50 – 55°C- Výjimečně lze i 60°C, případně v období odběrové špičky 45°C. Jestliže jste ale zjistili, že teplá voda z centrálního rozvodu v domě těmto parametrům neodpovídá, máte možnost se bránit.

Obraťte se na majitele či společenství vlastníků. Majitel, popřípadě bytové družstvo totiž musí odpovídající kvalitu vody zajistit. Pokud teplá voda v bytech nesplňuje parametry normy, mohou za to většinou zastaralé rozvody a nefungující cirkulace. Majitelé domů či bytová družstva by měli v tomto případě okamžitě zjednat nápravu, uvedl Vojtěch Vlasák, produktový manažer společnosti ENBRA.

Situaci určitě nenechávejte jen tak. Pokud voda klesne pod stanovenou mez, může dojít ke množení bakterií legionella. Bakterie legionella se množí při teplotách od 20 do 45 °C. Při nedostatečné teplotě vody nebo při poruše její správné cirkulace v teplovodních rozvodech riziko kontaminace potrubí narůstá, upozorňuje Vojtěch Vlasák

Poštovní spořitelna nabídne nový úvěr. Sjednat ho můžete i na poštách Úvěrová společnost Essox koupí pobočky PSA Finance        
Petr
Petr (neregistrovaný) ---.trigema.cz
2. 11. 2016 17:19 Nový

Jenom zbytečně pletete lidi

Norma ČSN EN 806-2 skutečně udává, že po 30 s nemá téci voda s teplotou nižší, než 60°. Pokud není v národních předpisech uvedeno jinak, což je náš případ. Vyhláška 194/2007 říká, že teplota vody na výtoku má být 45°C - 60°C, s možností krátkodobého poklesu teploty ve špičce.